Lucie Redlová vydává album

Lucie Redlová vydává album
4. dubna 2009 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Písničkářka Lucie Redlová, kterou můžete znát také jako členku skupiny Docuku, vydává své první sólové album. Spolupracovala na něm s irskou rockovou skupinou The Walls.

Lucie Redlová v brněnském klubu Stará Pekárna (foto. Milan Tesař)Lucie Redlová, zpěvačka a mandolinistka valašské skupiny Docuku, vystupuje jako sólová písničkářka od roku 2002. Má za sebou úspěšná vystoupení po boku Glena Hansarda, Jamese Harriese, mandolinisty Radima Zenkla nebo irské rockové skupiny The Walls, se kterou natáčela i svůj sólový debut.

Steve Wall se na albu První, poslední podílel jako producent, on i jeho spoluhráči na desce hostují. Dále se ve studiu objevili například Petr Ostrouchov (kytara, klavír), Petr Valášek (basklarinet), Inka Tognerová (zpěv), Michal Myhok (akordeon) a Milan Cimfe (perkuse). Natáčelo se v Dublinu a v pražském studiu Sono.

Lucie Redlová, která byla s Docuku nominovaná na cenu Anděl 2004 (v kategorii World music), se na desce První, poslední představuje nejen jako interpretka, ale především jako skladatelka, která našla silné partnery v textařích Radce Bzonkové a Jakubu Horákovi.

(Zpracováno podle článku Karla Prokeše)