Lenka Dusilová představí Baromantiku

18. listopadu 2011 Aktuality, Jazz, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

V pondělí 12. prosince 2011 vyjde nové sólové album zpěvačky Lenky Dusilové, nazvané Baromantika. Autorka je oficiálně představí 18. prosince v divadle Archa v Praze.

Baromantika je čtvrté sólové album Lenky Dusilové. Zpěvačka vás na něm nechá nahlédnout do svého současného hudebního světa, ve kterém se se svými blízkými spolupracovníky, jako jsou Beata Hlavenková, Viliam Béreš a Patrick Karpentski,  pokouší zdůraznit emocionalitu písní, ať už v mnoha zvukových vrstvách či jen v jemných akustických odstínech. Jsou to příběhy či momenty, kterými se Dusilová vrací do minulosti, kde se snaží najít ukrytá místa. Tam se stává pozorovatelkou, která se nechává unášet divokou řekou. 

Své nové album Lenka Dusilová oficiálně živě představí 18. prosince v pražském Divadle Archa, na kterém vystoupí také Beata Hlavenková & Tin Soldiers, harfenistka Hedvika Jouzová, kontrabasista Rasťo Uhrík a bubeník Martin Novák. Koncert zahájí jako host britský písničkář Justin Lavash. S ním mimochodem Lenka Dusilová nazpívala píseň Brother, kterou uslyšíte na dokumentárním videoklipu.

(Podle oficiální tiskové zprávy)