Lanugo: album jako kód ke stažení

19. listopadu 2014 Aktuality Autor: Milan Tesař

Černá papírová krabička, v ní plakát s texty všech písní. A kód ke stažení skladeb v digitálním formátu. Tak vypadá třetí album skupiny Lanugo, která se tentokrát obešla bez CD nosiče. Na jaro však chystá vinylovou desku. O tom všem budeme hovořit se zpěvačkou Markétou Foukalovou v pořadu Jak se vám líbí 22. prosince 2014 od 19.15.

Skupinu Lanugo tvoří zpěvačka Markéta Foukalová, pianista Viliam Béreš, kytarista Mirek Šmilauer, basista Rastislav Uhrík a dva bubeníci – Martin Kopřiva a Martin Novák.

Třetí studiové album skupiny se jmenuje Lanugo, 2014. Zatímco na svém prvním CD v roce 2009 mělo Lanugo ještě blízko k jazzu, druhé album z roku 2011 obsahovalo skladby na pomezí popu, rocku a alternativy. Novinka jde ještě dál – převažujícím stylem je elektronický pop. O konceptu alba říká pianista Béreš, který je zároveň producentem desky: „Toto album je takový malý pomníček diskové éře. I když máte pocit, že v ruce držíte jen další z nekonečné řady CD, brzy zjistíte, že jste byli zataženi do zvláštní hry, na jejímž konci na vás čeká naše hudba ve zvukové kvalitě, kterou bychom vám na formátu CD nikdy předat nemohli. Všechno v nás i kolem nás je v pohybu a hudební průmysl není v tomto procesu výjimkou. Rozhodli jsme se na tento jev upozornit a chtěli jsme vzbudit diskuzi. Chtěli jsme, aby se naši fanoušci pokusili na chvilku oprostit od tradice a zahráli si s námi tuhle malou hru. Líbí se nám, že posluchač musí v tomhle případě udělat něco navíc, že se musí aktivně zapojit, aby se k obsahu dostal. Nás ta hra baví a věříme, že vám se bude taky líbit.”

Pokud vám tato slova připadají tajemná, zkuste se podívat na web www.lanugo2014.cz. Tam se o kapele a jejím albu dozvíte víc včetně pravidel hry, o které Viliam Béreš mluví.

V pořadu Jak se vám líbí pro vás chystáme rozhovor se zpěvačkou Lanuga Markétou Foukalovou. Uvedeme jej 22. prosince v 19.15.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web