Kytarista Roman Pokorný a album z Brooklynu

19. října 2016 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Kytarista Roman Pokorný vydává album NYC Session, které natočil v Brooklynu s americkými hudebníky. Pozval si na ně mimo jiné barytonsaxofonistu Franka Basileho a bubeníka  Byron Landhama, které pokládá za jedny z nejlepších newyorských hráčů.

Album NYC Session vzniklo dva roky po kytaristově předchozí nahrávce, žánrově pestrém a zpívaném CD Eldorado. Mezitím chtěl sice Pokorný natočit desku ve stylu fusion v Los Angeles, ale tento projekt nakonec odložil a dal přednost práci na autenticky jazzové nahrávce s newyorskými spoluhráči. 

Nástrojové obsazení nového alba bylo od počátku jasné – Hammondovy varhany, kytara, barytonový saxofon a bicí. Na hammondky angažoval Pata Bianchiho, newyorského hudebního s nominací na Grammy. Přes internet si pak vybral další hráče, jedny z nejlepších ve svém oboru – afroamerického bubeníka Byrona Landhama a saxofonistu Franka Basileho. „Noty měli ode mne předem, ale myslím, že se ani nepřipravovali,“ popisuje kytarista spolupráci s americkými hráči  v rozhovoru pro  ČRo Jazz. A přibližuje atmosféru nahrávání v brooklynském studiu: „Tam se nikdo s nikým nepáře. Když spoluhráčům nestačíte, odepíšou vás, i když si je platíte. Tam neexistuje taková empatie jako u nás.“

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web