Kytarista Roman Pokorný a album z Brooklynu

19. října 2016 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Kytarista Roman Pokorný vydává album NYC Session, které natočil v Brooklynu s americkými hudebníky. Pozval si na ně mimo jiné barytonsaxofonistu Franka Basileho a bubeníka  Byron Landhama, které pokládá za jedny z nejlepších newyorských hráčů.

Album NYC Session vzniklo dva roky po kytaristově předchozí nahrávce, žánrově pestrém a zpívaném CD Eldorado. Mezitím chtěl sice Pokorný natočit desku ve stylu fusion v Los Angeles, ale tento projekt nakonec odložil a dal přednost práci na autenticky jazzové nahrávce s newyorskými spoluhráči. 

Nástrojové obsazení nového alba bylo od počátku jasné – Hammondovy varhany, kytara, barytonový saxofon a bicí. Na hammondky angažoval Pata Bianchiho, newyorského hudebního s nominací na Grammy. Přes internet si pak vybral další hráče, jedny z nejlepších ve svém oboru – afroamerického bubeníka Byrona Landhama a saxofonistu Franka Basileho. „Noty měli ode mne předem, ale myslím, že se ani nepřipravovali,“ popisuje kytarista spolupráci s americkými hráči  v rozhovoru pro  ČRo Jazz. A přibližuje atmosféru nahrávání v brooklynském studiu: „Tam se nikdo s nikým nepáře. Když spoluhráčům nestačíte, odepíšou vás, i když si je platíte. Tam neexistuje taková empatie jako u nás.“

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music