Kurt Elling vystoupil v Brně s B-Side Bandem

4. prosince 2013 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Po dvou letech se do Brna vrátil Kurt Elling, držitel Grammy, mnoha odborníky považovaný za jednoho z nejlepších jazzových zpěváků současnosti. V Mahenově a v Janáčkově divadle absolvoval 3. a 4. prosince 2013 dva vyproadné koncerty jako host bigbandu B-Side Band.

Jako malý zpíval Kurt Elling ve sboru luteránského kostela především barokní a klasický repertoár. Později si vyzkoušel také sborové zpívání gospelu a během studií historie, teologie a filosofie se rozhodl pro dráhu jazzového zpěváka. První album pro společnost Blue Note vydal v roce 1995, po dalších pěti CD přestoupil ke společnosti Concord. Na svém předposledním albu The Gate zpíval skladby od Beatles, King Crimson, Stevieho Wondera nebo Earth, Wind & Fire, novinku 1619 Broadway věnoval tvůrcům muzikálových melodií a evergreenů, které tvoří zlatý fond americké populární hudby.

V Brně vystoupil Kurt Elling poprvé v roce 2011. Jeho koncert v kině Scala byl vrcholem tehdejšího ročníku festivalu Moravia Music Fest. V rámci téhož festivalu se nyní na Moravu vrátil jako host brněnského bigbandu B-Side Band, s nímž nacvičil pět společný písní. „Jeho vystupování, ale i to, jak chodí, jak zpívá, to všechno mi připomíná Chicago 30. a 40. let. Ale současně je v jeho osobnosti otevřenost, daná americkou mentalitou,“ popisuje Kurta Ellinga kmenový zpěvák B-Side Bandu Vojtěch Dyk.

Během Ellingova pobytu v Brně jsme s ním pořídili rozhovor, který uvedeme v pořadu Jak se vám líbí v únoru 2014. Rozhovory s Vojtěchem Dykem a s lídrem B-Side Bandu Josefem Buchtou vyjdou 9. prosince na serveru Brno – město hudby.

NyníHudební zastavení
Skladba: Kantáta "Gott fähret auf mit Jauchzen" BWV 43 - Arie soprán; Autor: Bach Johann Sebastian; Dirigent: Rilling Helmuth; Sóla: Augér Arleen - soprán, Hamari Julia - alt, Harder Lutz-Michael - tenor, Huttenlocher Philippe - bas; Soubor: Gächinger Kantorei Stuttgart
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Večerní zprávy Proglasu,...
20:15Z regionálních studií
20:45Radio Vatikán
21:05Večerní chvály

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web