Kazety: elektronické album z Podještědí

29. prosince 2009 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Nejprve v opuštěné podještědské osadě uprostřed lesů, později v domácím studiu v Berlíně. Na těchto dvou místech vznikalo bezejmenné album elektronického projektu Kazety, které vyšlo na začátku listopadu.

Kazety jsou rozpolcenou a neklidnou dvojící hudebníků, kterou neodmyslitelně doplňuje výtvarník a VJ v jedné osobě.  V elektrifikovaném hudebním klapotu Kazet zaslechnete nejen elementární rytmický podklad, který přehlušují zkreslené kytarové riffy a doplňují „nekomplikované“ klávesové melodie, ale také temný zvuk s nejasným poselstvím. Pro Kazety jsou typické heslovité slogany s dadaistickým nádechem, které občas střídají delší postromantické příběhy. Ryze české texty jsou kolektivním dílem celé kapely.

V čele projektu stojí David Doubek alias Ventolin, jemuž elektronická hudba učarovala koncem 90. let a nepustila jej dodnes. Před osudovým projektem Kazety působil také v elektro-analogové skupině Undo a má svůj sólový projekt Ventolin. Dalším důležitým hybatelem v poměrně krátké historii Kazet je divadelnice a performerka Johana Švarcová. Její hudební cesta je lemována nejen dívčími kapelami Děvčátka a Audiofenky, ale také již zmíněnou elektro-analogovou skupinou Undo. Kromě Kazet se věnuje experimentálním rozhlasovým hrám (improvizační projekt Radio IVO), DJingu a aktivitám kolem projektu Mikinikill. Posledním z tohoto hudebního trojlístku je A schwarz. Tajemná duše v pozadí, konceptuální DJ, zabývající se vizuálním uměním, scénografií a animací.

Start příprav alba Kazety se datuje ke konci roku 2008, kdy se Kazety seznamují s berlínským producentem a hudebníkem Jayropem, což je polovina hiphopového projektu Prinzenallee. Produkoval mimo jiné úspěšnou desku Fonók české kapely Dva.

(Podle tiskové zprávy vydavatelství X Production)

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web