Kamelot hraje o 106

6. března 2009 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Brněnská skupina Kamelot chce stanovit rekord v nepřetržitém koncertování. Její turné k novému albu Mořská sůl se má skládat ze 106 koncertů ve 106 po sobě následujících dnech.

Současnou sestavu Kamelotu tvoří zakladatel skupiny a autor textů i hudby Roman Horký (kytara, zpěv), Viktor Porkristl (kytara, zpěv), Pavel Plch (bicí, zpěv) a Jiří Meisner (basová kytara, zpěv).

U příležitosti vydání nového alba Mořská sůl má Kamelot od začátku března koncertovat každý den včetně sobot a nedělí, a to vždy v jiném městě v Česku nebo na Slovensku. Turné začalo 2. března v brněnském klubu Semilasso, zakončeno bude 14. června v Kostelci u Kyjova. Trasa turné je uvedena na www.kamelot-brno.cz. „Z každého odehraného koncertu, kterých je v plánu 106, věnuje Kamelot 1000 korun z honoráře Fondu ohrožených dětí na projekt Klokánek," sdělila manažerka skupiny Lucie Kopáčková. 

Kapelník Roman Horký doplňuje: „Domluvit 106 koncertů, aby to fungovalo a nějak navazovalo, aby to nebyly přesuny typu Plzeň–Zlín–Cheb, to není jednoduché. Komplikovanější přesuny máme až koncem května, ale to venku hezky a je radost cestovat.“ Na otázku, zda se nebojí ponorkové nemoci, Horký dodává: „Toho se nebojím. Jsou zde tři rizikové faktory: Zdravotní stav, doprava a alkohol. Podaří-li se nám je eliminovat, jsme schopni to odehrát.“ Cílem je, aby skupina odehrála celé turné ve stabilní čtyřčlenné sestavě. „Dala by se nějak nahradit rytmika nebo basa, ale jen dočasně a ne beze zbytku,“ vysvětluje kapelník.

(Podle zprávy ČTK a podle rozhovoru s Romanem Horký pro časopis Folk & country)

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web