Jirkovský písňovar 2018 – výsledková listina

Jirkovský písňovar 2018 – výsledková listina

Soutěžní mezinárodní festival sborové populární hudby, jehož hlavní klání o sošku Jirkovského rytíře se konalo v sále Červeného Hrádku u Jirkova v sobotu 6. října 2018, by snad ani soutěžní být neměl. Vždyť výkony přihlášených vokálních souborů i pěveckých sborů byly natolik vyrovnané, že sestavit pořadí kvality bylo lze jen stěží.

S jistotou lze říct, že jednotlivé sbory a vokální skupiny přihlášené na Jirkovský písňovar 2018 ze sebe, v bedlivě a zároveň přátelsky "nastražené" a pozorné atmosféře, kterou dokázali nastolit jejich sboroví kolegové i příznivci zpěvu z řad veřejnosti v sále Červeného Hrádku, vyždímaly výkony maximální. V tomto smyslu by vítězství mělo připadnout všem, kteří věnovali mnoho hodin svého času poctivé a usilovné přípravě na festivalové vystoupení.

Odborná porota ve složení Nancy Gibson (Německo), Sylva Sasková, Veronika Vítová a Michal Hájek, po důkladném zvážení všech hudebních kvalit zúčastněných těles, rozhodla nakonec takto:

jp2018_vysledkova_listina

S vítězstvím a cenou Grand Prix, o které rozhodla mezi pěti finalisty porota spolu s poradními hlasy sbormistrů, se pojí slib zahájit svým vystoupením Jirkovský písňovar 2019.

Za skvělou organizaci festivalu patří velký dík sbormistrům Lubošovi a Marušce Hánovým a jejich báječně sehranému týmu z řad pořádajícího sboru Ventilky.

Byli jsme s Proglasem u toho, lovili jsme interprety a v následujících měsících se tak můžete těšit na rozhovory o acapellové hudbě a živé koncerty vokálních skupin z našeho brněnského studia.

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Regiony

Regiony

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web