Jirkovský písňovar 2018 – výsledková listina

Jirkovský písňovar 2018 – výsledková listina

Soutěžní mezinárodní festival sborové populární hudby, jehož hlavní klání o sošku Jirkovského rytíře se konalo v sále Červeného Hrádku u Jirkova v sobotu 6. října 2018, by snad ani soutěžní být neměl. Vždyť výkony přihlášených vokálních souborů i pěveckých sborů byly natolik vyrovnané, že sestavit pořadí kvality bylo lze jen stěží.

S jistotou lze říct, že jednotlivé sbory a vokální skupiny přihlášené na Jirkovský písňovar 2018 ze sebe, v bedlivě a zároveň přátelsky "nastražené" a pozorné atmosféře, kterou dokázali nastolit jejich sboroví kolegové i příznivci zpěvu z řad veřejnosti v sále Červeného Hrádku, vyždímaly výkony maximální. V tomto smyslu by vítězství mělo připadnout všem, kteří věnovali mnoho hodin svého času poctivé a usilovné přípravě na festivalové vystoupení.

Odborná porota ve složení Nancy Gibson (Německo), Sylva Sasková, Veronika Vítová a Michal Hájek, po důkladném zvážení všech hudebních kvalit zúčastněných těles, rozhodla nakonec takto:

jp2018_vysledkova_listina

S vítězstvím a cenou Grand Prix, o které rozhodla mezi pěti finalisty porota spolu s poradními hlasy sbormistrů, se pojí slib zahájit svým vystoupením Jirkovský písňovar 2019.

Za skvělou organizaci festivalu patří velký dík sbormistrům Lubošovi a Marušce Hánovým a jejich báječně sehranému týmu z řad pořádajícího sboru Ventilky.

Byli jsme s Proglasem u toho, lovili jsme interprety a v následujících měsících se tak můžete těšit na rozhovory o acapellové hudbě a živé koncerty vokálních skupin z našeho brněnského studia.

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web