Jednofázové kvasenie v Brně

3. května 2010 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Ve čtvrtek 13. května vystoupí v klubu Stará Pekárna v Brně Jednofázové kvasenie, jedna z nejdůležitějších kapel slovenské folku. Hrát bude v „mírně rockové“ sestavě a s hostem, někdejším členem písničkářského sdružení Slnovrat Pavlem Malovičem.

U zrodu skupiny Jednofázové kvasenie stálo v roce 1982 duo Dušan Valúch a Karol Svozil, k nimž se o tři roky později přidal Miloš Janoušek. Všichni tři byli členy písničkářského sdružení Slnovrat a dnes jsuo prakticky jedinými představiteli tohoto hnutí, kteří se stále aktivně věnují hudbě.

I když toto trio tvoří základ skupiny, na jednotlivých albech i na koncertech spolupracují s dalšími hudebníky, jako jsou například Fedor Frešo, Milan Tedlo a další.

Název Jednofázové kvasenie pochází z výzkumné úlohy ing. Svozila, která pojednává o nové převratné pivovarnické technologii. Převratnost technologie i názvu skupiny údajně prověřil čas.

Skupina Jednofázové kvasenie vydala 3 alba – Jednofázové kvasenie, Ein Stein Blues a Jednofázové kvasenie Live. Už dlouho je připraveno k vydání také další CD Druhý pes, tretia fáza.

Rozhovor s Liborem Šmoldasem

smoldas_sorry-milesPoslechněte si rozhovor s kytaristou Liborem Šmoldasem o albu Sorry, Miles!

Regiony

Regiony

Hudební knihovnička 2026

linhart_autobus-do-sudetPoslechněte si náš přehled nových knih o hudbě a hudebnících. 

Umlčené písně Yiddish Glory

yiddish-Glory_Silenced-songsVyšlo druhé album projektu Yiddish Glory. 

Sea of Wood – vydavatelství z Číny

Sea-of-Wood_Debell_Manhu_WOMEX2025Chystáme pořad o čínském vydavatelství Sea of Wood. 

Darujte Proglas!