Jan Burian: nová kniha a album

20. března 2009 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Písničkář a spisovatel Jan Burian vydává novou knihu fejetonů. Současně mu vychází v reedici album Drtivé jistoty, které bylo dosud přístupné pouze v digitální formě.

Janu Burianovi právě vyšla kniha Přízrak v nákupním středisku a další příběhy z této jiné doby. Oficiální anotace zní: „Obsahuje 107 fejetonů, které vyšly v letech 2006 až 2008 v Deníku v rubrice nazvané Pražský chodec. Přesto se nevážou pouze k Praze a ani výhradně k tomu, co se u nás právě v těch dvou letech seběhlo. Původně „pražský chodec“ se totiž začal přemísťovat nejen v prostoru, ale i v čase! Proto můžeme sledovat jeho výlety ze současných Hradčan třeba do Moskvy nebo na Island, ale také do 50. let, kdy Burian na Malé Straně vyrůstal, a nejen to – cestou kolem Hrzánského paláce, který právě kupuje mladý Petr Parléř, dojdeme s autorem na Loretánské náměstí, po němž v oblacích prachu odjíždí kněžna Drahomíra do své pohanské vlasti a propadne se i s koňmi do země, vzápětí s ním můžeme prožít poslední noc před podepsáním hypotéky nebo začít přemýšlet nad našimi zprávami vysílanými do budoucnosti…“ 

Kromě toho Jan Burian vydal v edici týdeníku Respekt své šest let staré album zhudebněné poezie Bennyho Andersena Drtivé jistoty, které bylo dosud k dispozici pouze v elektronické formě.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web