Gwilym Simcock a Yuri Goloubev v řadě Duo Art

19. března 2014 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Další album ze série Duo Art, kterou německé vydavatelství ACT mapuje zajímavá komorní setkání předních jazzových umělců, dostalo název Reverie at Schloss Elmau. Potkávají se na něm velšský pianista Gwilym Simcock a v Itáli usazený kontrabasista ruského původu Yuri Goloubev.

Gwilym Simcock se narodil ve Walesu v roce 1981. Vystudoval kompozici a hru na piano a lesní roh, věnuje se jazzu i klasické hudbě a s oblibou překračuje hranice obou těchto žánrů. Je držitelem mnoha významných cen a podle deníku The Evening Standard patří mezi 1000 nejvlivnějších osobností v Londýně.

Kontrabasista Yuri Goloubev pochází z Moskvy, kde se narodil v roce 1972. Dlouho se věnoval pouze klasické hudbě – podílel se například na jednom albu nominovaném na cenu Grammy. Až v roce 2004 se přestěhoval do Milána a rozhodl se naplno věnovat jazzu. V Itálii se natrvalo usadil, začal spolupracovat s tamními hudebníky, ale navázal také na svou občasnou starší spolupráci s jazzovými sólisty z Evropy i ze zámoří. První významná ocenění získal ještě jako student v době Sovětského svazu, další ceny sbíral v Rusku Putinovy éry i poté, co se přesunul na Západ. V současné době hraje v komorních sestavách i s orchestry a hru na kontrabas také vyučuje.

Album na webu vydavatele

NyníVonička pro milovníky...
Písnička: Lístečku dubový; Okolo Blateckýho; Vstávej mám milá; Hejbá se to; Sóla: Hlaváčková Brigita, Töröková Ivana, Velek Vratislav, Škvára Jiří; Soubor: Krajanka Václava Hlaváčka; CD: Nemelem, nemelem
11:00Čtení na pokračování
11:30Písničky před polednem
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
13:00Zprávy Proglasu, počasí

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web