Gwilym Simcock a Yuri Goloubev v řadě Duo Art

19. března 2014 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Další album ze série Duo Art, kterou německé vydavatelství ACT mapuje zajímavá komorní setkání předních jazzových umělců, dostalo název Reverie at Schloss Elmau. Potkávají se na něm velšský pianista Gwilym Simcock a v Itáli usazený kontrabasista ruského původu Yuri Goloubev.

Gwilym Simcock se narodil ve Walesu v roce 1981. Vystudoval kompozici a hru na piano a lesní roh, věnuje se jazzu i klasické hudbě a s oblibou překračuje hranice obou těchto žánrů. Je držitelem mnoha významných cen a podle deníku The Evening Standard patří mezi 1000 nejvlivnějších osobností v Londýně.

Kontrabasista Yuri Goloubev pochází z Moskvy, kde se narodil v roce 1972. Dlouho se věnoval pouze klasické hudbě – podílel se například na jednom albu nominovaném na cenu Grammy. Až v roce 2004 se přestěhoval do Milána a rozhodl se naplno věnovat jazzu. V Itálii se natrvalo usadil, začal spolupracovat s tamními hudebníky, ale navázal také na svou občasnou starší spolupráci s jazzovými sólisty z Evropy i ze zámoří. První významná ocenění získal ještě jako student v době Sovětského svazu, další ceny sbíral v Rusku Putinovy éry i poté, co se přesunul na Západ. V současné době hraje v komorních sestavách i s orchestry a hru na kontrabas také vyučuje.

Album na webu vydavatele

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web