Gwilym Simcock a Yuri Goloubev v řadě Duo Art

19. března 2014 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Další album ze série Duo Art, kterou německé vydavatelství ACT mapuje zajímavá komorní setkání předních jazzových umělců, dostalo název Reverie at Schloss Elmau. Potkávají se na něm velšský pianista Gwilym Simcock a v Itáli usazený kontrabasista ruského původu Yuri Goloubev.

Gwilym Simcock se narodil ve Walesu v roce 1981. Vystudoval kompozici a hru na piano a lesní roh, věnuje se jazzu i klasické hudbě a s oblibou překračuje hranice obou těchto žánrů. Je držitelem mnoha významných cen a podle deníku The Evening Standard patří mezi 1000 nejvlivnějších osobností v Londýně.

Kontrabasista Yuri Goloubev pochází z Moskvy, kde se narodil v roce 1972. Dlouho se věnoval pouze klasické hudbě – podílel se například na jednom albu nominovaném na cenu Grammy. Až v roce 2004 se přestěhoval do Milána a rozhodl se naplno věnovat jazzu. V Itálii se natrvalo usadil, začal spolupracovat s tamními hudebníky, ale navázal také na svou občasnou starší spolupráci s jazzovými sólisty z Evropy i ze zámoří. První významná ocenění získal ještě jako student v době Sovětského svazu, další ceny sbíral v Rusku Putinovy éry i poté, co se přesunul na Západ. V současné době hraje v komorních sestavách i s orchestry a hru na kontrabas také vyučuje.

Album na webu vydavatele

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Sonáta pro klavír As dur "Návrat do Paříže" (Le retour a Paris) op. 64 C 221 - Allegro non troppo ed espressivo; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Tůma Jaroslav - klavír
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Studna slova (Rádio 7)

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web