Folkové prázdniny 2014: Hnízdo múz

21. července 2014 Aktuality, Folk, World music Autor: Milan Tesař

I letos je součástí Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou také festival tvůrčích dílen Hnízdo múz. Letos má 170 položek – mezi nimi například dílny výtvarné, taneční a samozřejmě i hudební se špičkovými muzikanty z celého světa.

Festival Hnízdo múz probíhá po celou dobu trvání Folkových prázdnin a zahrnuje desítky nejrůznějších tvůrčích dílen (kompletní seznam a další informace najdete na webových stránkách).

Už v neděli 27. července se můžete zúčastnit vokální polyfonní dílny s Lo Cor De La Plana z Marseille. Kanaďanka April Verch Vás v úterý 29. července seznámí s jedinečným stepováním z údolí kanadské Otawy. A navíc další den přidá houslovou dílnu kanadských lidových houslových stylů. Přijďte také na závěr v sobotu 2. srpna na dílny a setkání s největšími hvězdami festivalu, americkými Cloud Cult a britskými Spiro. Opět proběhne textová dílna Slávka Janouška, výuka hry na barokní varhanní pozitiv s kastelánem Markem Bušem, bubnovat vás naučí Jiří Doležal ze skupiny Songs from Utopia a nezapomínáme ani na vášnivé tanečníky: workshop argentinského tanga povedou Gabriela a Petr Nečasovi. Bezobratři vás naučí vyrábět pastýřské píšťaly. Novinkou je dílna Tréma s trémou bez trémy … aneb co nám ukazuje tréma Cyrila Kubiše. Ve dvou volně na sebe navazujících workshopech vás hudebník a pedagog Cyril Kubiš naučí, jak se zbavit trémy či strachu z hudebního vystoupení, řečnického projevu, zkoušky ve škole, tanečního vystoupení nebo jen oslovení cizího muže či ženy.

Nejvíce je ale dílen výtvarných – přijďte do dílny grafické, na malování na hedvábí a sklo, na vinutí skleněných perel, na košíkářskou dílnu, na malování vějířů, lampiónů, uzlíkování, drátování, korálkování, točení na keramickém kruhu, plstění a mnoho a mnoho dalších.
Na dvoře Galerie 12 proběhne kovářská dílna s Pavlem Tasovským, keramická s Prokopem Veselým a dílna ručního tkaní na dřevěných stavech se Zdeňkem Kubákem.
Stáhněte si a začtěte se do programu Hnízda múz a jistě najdete něco pro sebe.

(Zdroj: Tisková zpráva festivalu)

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web