Fanfán Tulipán zvítězil v jazzové soutěži

24. dubna 2010 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

V juniorské soutěži talentů Mladí ladí jazz zvítězila pražská skupina Fanfán Tulipán. Výsledek byl vyhlášen v klubu Jazz Dock v Praze 23. 4. V porotě zasedli známí jazzmani Štěpán Markovič, Petr Zelenka a Martin Šulc.

Finále soutěže se zúčastnily kapely Poetic Filharmony, Trim4 a Fanfán Tulipán. Odborná porota spolu s publikem klubu zvolila za vítěze mladou skupinu Fanfán Tulipán, která tak získá příspěvek na nahrání CD v profesionálním studiu.

Fanfán Tulipán vznikl na jaře 2009 a tvoří jej studenti Konzervatoře Jaroslava Ježka. Její hráči jsou známí především z wrgha POWU Orchestra Tomáše Sýkory či Emperor Penguin a hrají autorskou tvorbu s výrazně melodickými tématy, které čerpají z poetiky Julese Vernea či obrazů Kamila Lhotáka. Charakteristickým znakem je použití příčné flétny a melodiky coby sólových nástrojů a také ryze autorská tvorba (Eliška Svobodová).

Do soutěže se mohly přihlásit jazzové a fusion kapely, jejichž členové nepřesáhli 30 let věku a nemají dosud komerčně distribuované album. Hlavní cenou pro vítěze je příspěvek 15 000 Kč od Metropolitní univerzity Praha na nahrání debutového alba. V případě nahrávky u studia 3bees se hodnota výhry zvyšuje o 8000 Kč.

Fanfán Tulipán vystoupí společně s maďarskou kapelou Band of Gypsys Reincarnation na závěrečném koncertu festivalu Mladí ladí jazz 14. 5. 2010 od 19 h v Divadle Na Prádle (Besední 3, Praha 1), kde jim bude slavnostně předána cena a šek na nahrávání.

Festival Mladí Ladí Jazz pořádá občanské sdružení Nerudný fest.cz, které se zaměřuje na podporu a rozvoj kultury, zejména podporuje mladé umělce a snaží se nejen tuto kulturní činnost zprostředkovat a přiblížit mladým lidem, ale možná je i inspirovat k další tvorbě. 

Další informace je možné získat na webových stránkách www.mladiladijazz.cz.

(Oficiální tisková zpráva)

NyníJitro s dechovkou
Písnička: Vzpomínka na maminku; Sóla: Tůmová Blanka, Černohouz Milan; Soubor: Veselka Ladislava Kubeše; CD: Tvé vlasy kvetou, maminko
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web