Enya vydává nové album – Dark Sky Island

21. října 2015 Aktuality Autor: Milan Tesař

Irská zpěvačka Enya vydá 20. listopadu nové album. Bude se jmenovat Dark Sky Island.

Na novince se zpěvačka Enya opět spojila s producentem a mistrem zvuku Nickym Ryanem a se spisovatelkou a svou dvorní textařkou Romou Ryan, s nimiž spolupracuje dlouhodobě. 

Enya má na svém kontě více než 75 milionů prodaných desek, získala čtyři ceny Grammy a šest World Music Awards. Byla nominována na Oskara i Zlatý Globus. Celosvětový ohlas ji přinesla deska Watermark z roku 1988, která obsahuje hit Orinoco Flow. Ta byla pro Enyu pomyslnou vstupenkou do světa hvězd. První Grammy získala o tři roky později za desku Shepherd Moons, která je zároveň jejím komerčně nejúspěšnějším titulem. V oficiální americké hitparádě Billboard 200 toto album vydrželo 238 týdnů.

Zvukomalebná hudba Enyi se často dostala do filmu, ať už to byl snímek Hračky s Robinem Williamsem, romantická fantasy komedie Příběh z Los Angeles či romantické drama Rona Howarda Navždy a daleko. V roce 2001 se skladba May It Be objevila ve snímku Pán prstenů. Bez zajímavosti není, že dostala nabídku složit filmovou hudbu k snímku Titanic režiséra Jamese Camerona, ale odmítla ji. Zatím poslední album vydala v roce 2008 – jmenovalo se And Winter Came.

(Zdroj: tisková zpráva vydavatelství Warner Music)