Coming Homo – rozhovor s pianistou Martinem Konvičkou

Coming Homo – rozhovor s pianistou Martinem Konvičkou
18. července 2017 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Martin Konvička je mladý jazzový skladatel a pianista, který se v rámci svého magisterského studijního programu zabývá tématem improvizace v hudbě z psychologického hlediska. V pořadu Jak se vám líbí nám představí své nové album, nazvané Coming Homo.Poslouchejte v úterý 18. července 2017 nebo kdykoli později z audioarchivu.

Pianista a skladatel Martin Konvička studoval bakalářský stupeň na Katedře jazzové interpretace na JAMU v Brně.  V rámci studia strávil také dva semestry na hudební akademii v rakouském Grazu. Po návratu sestavil trio s kontrabasistou Petrem Kormanem a s bubeníkem Markem Urbánkem, s nimiž nyní natočil své debutové album Coming Homo. V současné době Konvička pokračuje ve studiu na JAMU magisterským stupněm a v rámci studia se zabývá teorií improvizované hudby. Allbum Coming Homo je dostupné na portálu Bandcamp.

 

NyníDuchovní hudba
Skladba: žalm 23 - Hospodin je můj pastýř, nebudu mít nedostatek; Autor: Goss; Dirigent: Willcocks David sir; Soubor: King´s College Choir, Cambridge
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Noční bdění
00:30Písně
01:00Komorní hudba

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web