Cluster a Skety na Prague A Cappella Festivalu

Cluster a Skety na Prague A Cappella Festivalu
23. září 2017 Aktuality Autor: Milan Tesař

Druhý ročník Prague A Cappella Festivalu, za kterým stojí skupina Skety, vyvrcholí 30. září od 19 hodin v pražské La Fabrice. Kromě Sket samotných a jejich člena Petra Wajsara s originální multimediální smyčkovací one-man-show Develooper vystoupí jedna z nejlepších italských vokálních skupin Cluster.

Skupina Cluster před deseti lety způsobila poprask svým prvním albem Cement a následným vítězstvím v soutěží X Factor Italy. Má za sebou společná vystoupení s takovými hvězdami, jako jsou The Swingle Singers nebo Andrea Bocelli.

Prague A Cappella Festival, který se koná od 28. do 30. září, je určen nejen příznivcům vokální hudby, ale i hudebníkům a zpěvákům. Nabízí třídenní workshop, určený jak existujícím vokálním skupinám, tak i jednotlivcům, kteří by si chtěli zpěv v soudobé a cappella skupině vyzkoušet. Lektory a cappella workshopu budou členové hostitelské vokální skupiny Skety. Individuální práce se skupinami bude směřovat k celkovému zdokonalení jejich hudebního projevu, pěvecké techniky, barevného vyvážení hlasů, seznámení s „best practices” zvukové zkoušky a práce s mikrofonem na podiu. Součástí workshopu jsou též volitelné individuální lekce Complete Vocal Technique s certifikovanou CVT lektorkou Ditou Kosmákovou.

www.pragueacappellafestival.com