Brněnský B-Side Band vydal nové instrumentální album

6. listopadu 2014 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Profesionální brněnský bigband B-Side Band se za osm let své existence může pochlubit řadou zajímavých úspěchů – od nastudování nové verze legendární Jazzové mše Jaromíra Hniličky přes řadu koncertů s technicky výborným zpěvákem Vojtěchem Dykem až po krátké turné s držitelem Grammy Kurtem Ellingem nebo brněnský koncert se souborem New York Voices. Nyní skupina vydala nové album Meeting Point.

Zatímco na svých minulých albech se B-Side Band představil mimo jiné s úpravami popových a rockových hitů (mj. Norwegian Wood od Beatles nebo Smells Like Teen Spirit od Nirvana), tentokrát se soubor pod vedením trumpetisty Josefa Buchty rozhodl pro čistě jazzový repertoár. Svým zvukem a částečně i volbou repertoáru na novém albu navazuje na tradici Orchestru Gustava Broma.

Soubor na svém novém CD spolupracuje s mladým českým pianistou a skladatelem Jiřím Levíčkem, který se v posledních letech etabloval na americké scéně a v současné době je také členem Robert Balzar Tria. B-Side Bandu věnoval tři své skladby, hraje na albu na klavír a přispěl cennými radami (v bookletu je uveden jako „music supervision & assistant director“).

Album dále obsahuje tři skladby Josefa Blahy, předčasně zesnulého skladatele a aranžéra, který ve své době představoval výraznou autorskou posilu u Orchestru Gustava Broma. Z bromovského prostředí pak pochází i skladba Starý Landštejn (Josef Audes). Ze současných autorů je dále zastoupen saxofonista Jakub Červenka.

(www.bsideband.cz)

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web