Brněnský B-Side Band vydal nové instrumentální album

6. listopadu 2014 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Profesionální brněnský bigband B-Side Band se za osm let své existence může pochlubit řadou zajímavých úspěchů – od nastudování nové verze legendární Jazzové mše Jaromíra Hniličky přes řadu koncertů s technicky výborným zpěvákem Vojtěchem Dykem až po krátké turné s držitelem Grammy Kurtem Ellingem nebo brněnský koncert se souborem New York Voices. Nyní skupina vydala nové album Meeting Point.

Zatímco na svých minulých albech se B-Side Band představil mimo jiné s úpravami popových a rockových hitů (mj. Norwegian Wood od Beatles nebo Smells Like Teen Spirit od Nirvana), tentokrát se soubor pod vedením trumpetisty Josefa Buchty rozhodl pro čistě jazzový repertoár. Svým zvukem a částečně i volbou repertoáru na novém albu navazuje na tradici Orchestru Gustava Broma.

Soubor na svém novém CD spolupracuje s mladým českým pianistou a skladatelem Jiřím Levíčkem, který se v posledních letech etabloval na americké scéně a v současné době je také členem Robert Balzar Tria. B-Side Bandu věnoval tři své skladby, hraje na albu na klavír a přispěl cennými radami (v bookletu je uveden jako „music supervision & assistant director“).

Album dále obsahuje tři skladby Josefa Blahy, předčasně zesnulého skladatele a aranžéra, který ve své době představoval výraznou autorskou posilu u Orchestru Gustava Broma. Z bromovského prostředí pak pochází i skladba Starý Landštejn (Josef Audes). Ze současných autorů je dále zastoupen saxofonista Jakub Červenka.

(www.bsideband.cz)

NyníPísně
Píseň: Cestou do Strážnice (1989); Interpret: Lenk Jaroslav Samson; Album: Lenk Jaroslav Samson: 60+6 (CD 1)
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Regiony

Regiony

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web