Blues Alive 2009: Zaměřeno na chicagské blues

21. září 2009 Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Čtrnáctý ročník festivalu Blues Alive, největší středoevropské přehlídky blues, proběhne v Šumperku ve dnech 12.–14. listopadu. Vedle českých a středoevropských interpretů přijedou i letos hosté ze zámoří: Lurrie Bell & His Chicago Blues Band nebo Zac Harmon & Diunna Greenleaf and Gregg Wright. Proglas je jedním z mediálních partnerů akce: chystáme rozhovor s dramaturgem festivalu Ondřejem Bezrem v pořadu Jak se vám líbí a další pořady.

Celkem letos do Šumperka přijede kolem 30 kapel z Česka, Slovenska, Polska, Rakouska, Maďarska, Velké Británie a Spojených států. Hlavní zahraniční hvězdy tentokrát přijíždějí z Chicaga, hlavního města elektrifikovaného blues. Budou to kytarista a zpěvák Lurrie Bell, syn slavného hráče na harmoniku Careyho Bella, a dále kapela kytaristy Zaca Harmona se zpěvačkou Diunnou Greenleaf a dalším kytaristou Greggem Wrightem. Z Velké Británie přijede hráč na harmoniku Paul Lamb se skupinou The King Snakes. Pořadatelé uvádějí: „Britská bluesová scéna není na Blues Alive příliš často prezentována, proto jsme se letos rozhodli vše napravit a sáhnout co nejvýše. Podle odborných anket jde o nejlepší současnou britskou bluesovou kapelu. To, co byl dříve pro starší generaci například John Mayall a jeho Bluesbreakers, je pro současnou právě Paul Lamb & The King Snakes." Dalším britským hostem festivalu bude skotský hráč na rezofonickou kytaru a písničkář Dave Arcari.

Další informace o kompletní program najdete na www.bluesalive.cz.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web