Avishai Cohen přijede do Brna

22. února 2006 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

<strong>V Brně se v dubnu uskuteční</strong> pátý ročník skvěle obsazeného festivalu <strong>JazzFestBrno</strong>. Jednou z hlavních hvězd bude izraelský klavírista a kontrabasista <strong>Avishai Cohen</strong>, kterého si představíme v noční jazzové půlhodince v sobotu 25. února od 0.05 h.

K hlavním hvězdám letošního ročníku JAZZFESTBRNO bude patřit vynikající muzikant izraelského původu Avishai Cohen. Působí v New Yorku, kde jej také objevil a světové veřejnosti představil klavírista Chick Corea. Cohen není čistokrevný jazzman - v jeho skladbách se proplétají prvky blízkovýchodní melodiky s latinskoamerickými rytmy a s jazzrockem. Cohen vystudoval klasický kontrabas a piano a na oba nástroje také hraje na svých albech (stejně jako na elektrické klávesy a na baskytaru). Jeho kontrabas je sice plnohodnotným sólovým nástrojem, avšak současně se coby autor nevyhýbá ani dalším barvám - trombónu, saxofonu nebo flétně. Na svém kontě má Cohen řadu prestižních ocenění včetně opakovaného vítězství v kritické anketě časopisu Down Beat v kategorii Umělec roku. Podrobný článek Petry Konrádové o Avishai Cohenovi najdete zde.

Rozhovor v časopisu KAM v Brně

Tesar-Milan_studioRaPg2025_fotoViolaHertelovaPřečtěte si rozhovor s programovým ředitelem Proglasu Milanem Tesařem v časopisu Kam v Brně

Regiony

Regiony

Folk na Slovensku v roce 2024

janku_gratia-plenaPoslechněte si přehled slovenského folku v roce 2024.

Profil Jiřího Smrže

960px-Brno-Leitnerka-uvedení-alba-Kořeny-Jiřího-Smrže2013Jiří-Smrž2_wikipediePoslechněte si pořad o písničkáři Jiřím Smržovi.

Darujte Proglas!