2. Mezinárodní jihočeský hudební festival

Jihočeské obce Křemže, Krásetín, Chvalšiny, Český Krumlov, České Budějovice a Kuklov u Brloha hostí ve dnech 31.5. až 20.6.2009 druhý ročník Mezinárodního jihočeského hudebního festivalu. Na přehlídce se představí interpreti klasické duchovní i světské hudby, folkloru i jazzu.

Přehlídku pořádá Občanské sdružení pro jihočeskou kulturu, které se zrodilo z iniciativy sopranistky Marty Vašíčkové Vávrové. Rodačka z Křemže u Českých Budějovic sice nyní žije v Berlíně, ale vřelý vztah k jihočeskému regionu si stále uchovává. Proto se také rozhodla uspořádat festival, který nejen v jihočeské metropoli, ale i v menších obcích představí přední české i zahraniční interprety nejrůznějších žánrů.

Musica bohemica Jaroslava Krčka, která patří mezi stálice jihočeské hudební scény, přehlídku otevře. Za pozornost jistě stojí i další vystoupení. Připomeňme alespoň recitál vrchního kantora vídeňské synagogy Shmuela Barzilaie, který interpretuje židovské písně, či folklorní vystoupení skupiny HOSSO z dalněvýchodního Mongolska.   

Podrobný program přehlídky naleznete v rubrice akce či na http://hudebnipodkleti.eu/.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web