Program Velikonočního festivalu duchovní hudby

Program Velikonočního festivalu duchovní hudby 2019

Již nyní se dají kupovat vstupenky na Velikonoční festival duchovní hudby pořádaný v Brně, jehož je Radio Proglas mediálním partnerem.

Vybrat si, koncert na který budete chtít jít, můžete i zde. Podrobnosti o skladbách i účinkujících se dozvíte z pořadu Oktáva, který budeme vysílat v pátek 22. března v 16.55, v reprize v sobotu od 2.00 hodin.

Nova et vetera

  1. 4. katedrála sv. Petra a Pavla, 19:00

Pašijové meditace

Gregoriánský chorál v liturgii Svatého týdne

Toivo Tulev: So Shall He Descend (světová premiéra skladby na objednávku festivalu)

Schola Gregoriana Pragensis:

Hasan El-Dunia, Ondřej Holub, Jan Kukal, Ondřej Maňour, Ondřej Múčka, Stanislav Předota, Michal Medek umělecký vedoucí David Eben

sólisté Ivana Rusko – soprán, Bettina Schneebeli – mezzosoprán, Jaroslav Březina – tenor, Jiří Hájek – baryton

Ars Brunensis, sbormistr Dan Kalousek

Filharmonie Brno, dirigent Dennis Russell Davies

 

Byzantské pašije

  1. 4. kostel sv. Josefa, 19:00

Pravoslavný repertoár Svatého týdne

Philokallia (Praha), umělecký vedoucí Marios Christou

 

Ecce homo

  1. 4. kostel sv. Josefa, 19:00

František Gregor Emmert: Ajhľa človek, symfonie pro sólové housle

Milan Paľa – housle

 

 

Tenebrae: kostel Nanebevzetí Panny Marie, Jezuitská, vždy od 21:00

 

Jenž jsi na nebesích

  1. 4.

Varhanní recitál Hanse-Ola Ericssona

Johann Sebastian Bach: Preludium h moll BWV 544:1

Johann Sebastian Bach: Klavírní cvičení III, č. 1, 2 a 3

Johann Sebastian Bach: O Mensch, bewein‘ dein‘ Sünde gross BWV 622

Georg Muffat: Passacaglia g moll

Pēteris Vasks: Te Deum

Dietrich Buxtehude: Preludium fis moll BuxWV 146

Johann Sebastian Bach: Vater unser im Himmelreich BWV 682

Johann Sebastian Bach: Fuga h moll BWV 544:2

Hans-Ola Ericsson (SWE) – varhany

 

Tvá vůle staň se

  1. 4.

Josef Schreier: Oratorium na Velký pátek

sólisté Anna Petrtylová – canto (Anděl), Monika Machovičová – alt (Boží milosrdenství),

Marek Žihla – tenor (Hříšník), David Malát – bas (Spravedlnost)

Barokní orchestr Pražské konzervatoře, dirigent Jakub Kydlíček

 

Světlo beze stínu, pramen pokoje

  1. 4.

Alfred Schnittke: Koncert pro sbor

Vox Iuvenalis, Pěvecký sbor Masarykovy univerzity, Láska opravdivá, Smíšený sbor Kantiléna,

dirigent Jan Ocetek

 

Velikonoční část festivalu

 

Španělské Velikonoce v renesančním Římě

  1. 4. Kostel sv. Jakuba, 20:00

Velikonoční oslavy na Piazza Navona

(Tomás Luis de Victoria, Francisco Guerrero, Giovanni Pierluigi da Palestrina a další)

La Grande Chapelle (ESP), umělecký vedoucí Albert Recasens

 

Radost a zář

  1. 4. Bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně, 19:30

velikonoční varhanní koncert Michaela Bártka

Jean-François Dandrieu: Offertoire pour le jour de pâques „O filii et filiæ“

Marcel Dupré: Cortège et litanie op. 19 č. 2

César Franck: Prière, op. 20

Richard Wagner: Karfreitagszauber z opery Parsifal WWV 111, arr. Michael Bártek

Olivier Messiaen: La résurrection du Christ

Olivier Messiaen: Joie et clarté des corps glorieux

Jiří Ropek: Variace na „Victimae paschali laudes“   

Michael Bártek – varhany (CH)

 

Brány pekla prolomeny

  1. 4. Besední dům, 19:30

Johann Sebastian Bach: Lobet den Herrn, alle Heiden BWV 230

Johann Sebastian Bach: Velikonoční oratorium D dur BWV 249

sólisté Pavla Radostová – soprán, Monika Jägerová – alt, Jakub Kubín – tenor, Jiří M. Procházka – bas,

Luise Haugk – barokní hoboj

Czech Ensemble Baroque, dirigent Roman Válek

Zdroj: tisková zpráva festivalu