Za orchestrálním dílem L. Janáčka

Pořad v souvislostech


Koncertní a orchestrální dílo Leoše Janáčka
Budeme vysílat

Vivaldi Čtvero ročních dob
Dialog hudby a víry
Dialog hudby a víry
Vysílali jsme


Vivaldi Čtvero ročních dob
Tradiční předvánoční soutěž o CD klasické hudby

Robert Hugo
Audioarchiv

Další pořad, který jsme pro vás u příležitosti 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka připravili, nabídne týdeník Oktáva.

Do studia Maria podruhé zavítal janáčkolog doc. PhDr. Jiří Zahrádka, Ph.D.. Tentokrát jsmeJiří Zahrádka 1 jej poprosili o zamyšlení nad skladatelovou orchestrální a koncertní tvorbou. Podobně jako minule se při poslechu projdete sto let starou historií. Řeč bude o houslovém koncertě „Putování dušičky“, o Capricciu, o Vlašských tancích, ale především o Sinfoniettě a o rapsodii Taras Bulba, z nichž si také poslechneme ukázky. Povídání je opět velice zajímavé. Myslím si, že nadchne jak úplného laika, tak také zasvěceného posluchače. Pokud se vám čas premiéry nehodí, můžete si pořad poslechnout z jeho reprízy o příští úterně-středeční půlnoci. Uložen je také v našem audioarchivu, kde se k němu budete moci kdykoliv vrátit. Udělejte si hezkou půlhodinku.

Pokud jste si vyprávění janáčkologa pana Zahrádky oblíbili, můžete si poslechnout také další pořady, které pro Radio Proglas připravil. V sobotu 11. srpna bude moderovat Vstupenku na operu (od 21.20 hod.), v neděli 12. srpna (v den výročí) v polední Hudební siestě bude povídat o Glagolské mši, která pak celá zazní. Ve stejný den večer od 20.30 hodin své janáčkovské povídání zakončí moderováním Koncertu vážné a duchovní hudby, který bude zaměřený na Janáčkova sborová a orchestrální díla. Především na sbory Kantor Halfar, Maryčka Magdonova, 70 000, výběr z Ukvalské poesie v písních a na Zápisník zmizelého, které si pak budete moci vychutnat.

Soutěž o CD Půljalbkoně

puljablkon_svetelneSoutěžte o nové CD dua Půljablkoň a jeho hostů.

Regiony

Regiony

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music