V Brně probíhá Mezinárodní soutěž Amadeus pro mladé klavíristy
Pořad v souvislostech
32. ročník mezinárodní mozartovské soutěže pro mladé klavíristy Amadeus
Budeme vysílat
Brněnské jaro a léto patří varhanní hudbě
Poslední vydaná deska klavíristy Jana Schulmeistera
Poslední vydaná deska klavíristy Jana Schulmeistera
Vysílali jsme
Brněnské jaro a léto patří varhanní hudbě
Brněnské jaro a léto patří varhanní hudbě
Barytonista Jiří Brückler
Audioarchiv
Páteční Oktáva bude věnována Mezinárodní klavírní soutěži Amadeus, jejíž 32. ročník probíhá od 13. do 15. listopadu 2025 v Besedním domě v Brně.
Hostem pořadu bude ředitel soutěže Vladimír Halíček a klavírní virtuos, profesor JAMU Jan Jiraský, který bude předsedou odborné poroty. V pořadu zazní také ukázky z nahrávek minulých laureátů, dnes renomovaných umělců Matyáše Nováka a Lukáše Vondráčka. Dozvíte se nejen zajímavosti o organizaci mezinárodně vyhledávané renomované mozartovské soutěže pro mladé klavíristy, ale také třeba zajívamé postřehy k interpretaci skladeb klasicismu z pohledu předsedy poroty Jana Jiraského.
Pořad připravil a moderuje Štěpán Graffe. Premiéru Oktávy vysíláme 14. listopadu 2025 v 16.00, potom můžete pořad kdykoliv poslouchat v našem audioarchivu a na Spotify.



Vyšlo druhé album projektu Yiddish Glory.
Chystáme pořad o čínském vydavatelství Sea of Wood.
Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.