Sbormistr a skladatel Petr Fiala

Pořad v souvislostech


Jubilant Petr Fiala
Budeme vysílat

Sukův komorní orchestr
Sukův komorní orchestr
Loretánské varhany v Brně
Vysílali jsme


Bohuslav Matěj Černohorský

Bohuslav Matěj Černohorský

Cantus choralis
Audioarchiv

Oktáva bude i tentokrát medailonem jednoho z výborných hudebníků - přední osobnosti brněnského hudebního života, jehož jméno je známé po celém světě.

Minulý týden jsme v týdeníku Oktáva představili brněnského varhaníka Petra Kolaře, který slavil významné životní jubileum. Patnáct let před ním se narodil další velmi významný brněnský hudebník - skladatel a sbormistr, zakladatel Českého filharmonického sboru Brno prof. Petr Fiala. Český filharmonický sbor Brno (založený roku 1990) dnes vystupuje na všech prestižních evropských festivalech. Je velice žádaným sborem, ověnčeným mnoha zahraničními hudebními cenami. Kritika na jeho adresu nešetři superlativy. Kompaktní zvuk, vysoká profesionalita, mimořádné hudební cítění - to je jen zlomek toho, co bývá u tohoto sboru vyzdvihováno. Samotný zakladatel sboru sbormistr Patr Fiala je člověkem velmi skromným, vysoce pokorným a hluboce věřícím. Jak uslyšíte z jeho vyprávění, je ale také přísný (na sebe i na druhé) a velmi důsledný. Nechejte se pozvat na koncerty, které pořádá pro české publikum.

NyníHudební siesta
Skladba: Concerto grosso pro trubky, klavír a smyčce - Sonata; Autor: Korte Oldřich František; Dirigent: Bělohlávek Jiří; Sóla: Kejmar Miroslav, Šedivý Zdeněk - trubka, Válek Jiří, Novotný Karel - flétna, Hála Josef - klavír
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Regiony

Regiony

Témata Jak se vám líbí

uretslegr_kysperskyPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music