Sbormistr a skladatel Petr Fiala

Pořad v souvislostech


Jubilant Petr Fiala
Budeme vysílat

Vivaldi Čtvero ročních dob
Dialog hudby a víry
Dialog hudby a víry
Vysílali jsme


Vivaldi Čtvero ročních dob
Tradiční předvánoční soutěž o CD klasické hudby

Robert Hugo
Audioarchiv

Oktáva bude i tentokrát medailonem jednoho z výborných hudebníků - přední osobnosti brněnského hudebního života, jehož jméno je známé po celém světě.

Minulý týden jsme v týdeníku Oktáva představili brněnského varhaníka Petra Kolaře, který slavil významné životní jubileum. Patnáct let před ním se narodil další velmi významný brněnský hudebník - skladatel a sbormistr, zakladatel Českého filharmonického sboru Brno prof. Petr Fiala. Český filharmonický sbor Brno (založený roku 1990) dnes vystupuje na všech prestižních evropských festivalech. Je velice žádaným sborem, ověnčeným mnoha zahraničními hudebními cenami. Kritika na jeho adresu nešetři superlativy. Kompaktní zvuk, vysoká profesionalita, mimořádné hudební cítění - to je jen zlomek toho, co bývá u tohoto sboru vyzdvihováno. Samotný zakladatel sboru sbormistr Patr Fiala je člověkem velmi skromným, vysoce pokorným a hluboce věřícím. Jak uslyšíte z jeho vyprávění, je ale také přísný (na sebe i na druhé) a velmi důsledný. Nechejte se pozvat na koncerty, které pořádá pro české publikum.

Soutěž o CD Půljalbkoně

puljablkon_svetelneSoutěžte o nové CD dua Půljablkoň a jeho hostů.

Regiony

Regiony

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music