Oktáva: Pražské jaro 2020

Oktáva: Pražské jaro 2020

Pořad v souvislostech


Pražské jaro 2020
Budeme vysílat

Mysliveček: Hobojové kvintety, Smyčcové kvartety
Mysliveček: Hobojové kvintety, Smyčcové kvartety
Josef Antonín Štěpán a jeho koncerty pro cembalo
Vysílali jsme


Raná tvorba mladého génia

Raná tvorba mladého génia

Malé dějiny hudby II
Audioarchiv

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro se neuskuteční v podobě v jaké ho známe. Ale organizátoři nerezignovali a připravili 11 koncertů které se budou vysílat on line a budou přístupné všem, kdo budou mít o ně zájem. Vše okolo aktuálního dění se dozvíte v Oktávě, kterou vysíláme v pátek 8. května 2020 od 16:55.

Jejím hostem je tiskový mluvčí festivalu Pavel Trojan a hovořili jsme spolu nejen o nelehkém rozhodnutí zrušit konání festivalu, ale i o tom, jak to bylo organizačně náročné a co navzdory koronavirové pandemii pro své diváky a posluchače připravili. Jestli mohu jeden tip. Nenechte si ujít zahajovací koncert v České televizi 11. května. Takový už nikdy neuvidíte. Možná by vás mohlo zajímat jak jsme ten rozhovor natáčeli. Nebylo to ve studiu ani někde ve veřejných prostorách. Telefonovali jsme si a pan Trojan měl před sebou vlastní záznamové zařízení, na které se nahrával. Záznam mi potom poslal přes úschovnu. Já jsem na vlastní záznamové zařízení dotočil úvod, závěr a otázky. Vybral hudbu do pořadu a dotočil informace o vybraných skladbách. Pak už zbývalo je celý záznam sestavit, oznělkovat a nabídnout vám ho k poslechu. Doufám, že se vám bude líbit. A ještě doufám, že už se bude situace pomalu vracet do normálu a takovéto nestandartní postupy už nebudou třeba. 

01_PJ_pavel_trojan

NyníHudební siesta
Skladba: Küstlerleben,valčík op. 316; Autor: Strauss Johann ml.; Dirigent: Michalski Carl; Soubor: Vídeňští filharmonikové
13:07Střípek poezie
13:10Hudební siesta – 2. část
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Nedělní pohádka
14:16Písně

Jazz Goes to Town 2020

Zveme do Hradce Králové na festival Jazz Goes to Town. wroblewski

Regiony

Regiony

Sólo pro ženský hlas 5

Pires_CartografadoDevět výjimečných zpěvaček v pořadu Slyšte, lidé!

Vývar Vandy Kavkové

kavkova_vyvarPoslechněte si rozhovor se zpěvačkou Vandou Kavkovou o jejím albu Vývar.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web