Festival Jakuba Jana Ryby

Festival Jakuba Jana Ryby

Pořad v souvislostech


Festival Jakuba Jana Ryby 2022
Budeme vysílat

Hudba Šimona Brixiho
Silberbauerovo hudební Podyjí
Silberbauerovo hudební Podyjí
Vysílali jsme


Hudba Šimona Brixiho

Hudba Šimona Brixiho

Váša Příhoda, opomíjená umělecká legenda minulého století.
Audioarchiv

Pátý ročník Festivalu Jakuba Jana Ryby začne v pátek 16. září 2022 v Rožmitále pod Třemšínem. A právě tento festival, jeho dramaturgie, náplň a vše co se k festivalu pojí bude obsahem Oktávy, kterou v premiéře vysíláme v pátek 26. srpna 2022 od 16:55. Hostem v pražském studiu Proglasu je zakladatel a ředitel festivalu Šimon Kaňka.

simon_kanka_1

Mnozí znají pouze Rybovu Českou mši vánoční. Ovšem jeho dílo obsahovalo na 1500 skladeb, které se však bohužel z velké části nedochovaly. To co se ale dochovalo, dokáže naplnit více než jen pět zatím proběhlých ročníků festivalu. Se Šimonem Kaňkou jsme se neviděli poprvé, takže jsem věděl, že budu natáčet s člověkem, který je pro svůj festival maximálně zapálený a nezaskočí ho snad žádná otázka. Náš rozhovor jsem začal dotazem, kdy a jak se on osobně seznámil s dílem Jakuba Jana Ryby, abych ukázal šíři Rybova skladatelského umění. Dále se snažíme představit vám festival, ale i skladby, které v Oktávě uslyšíte, ze všech možných stran, tak abyste si udělali co nejpřesnější obrázek o letošním ročníku. Určitě se můžete těšit na kvalitní hudbu umocněnou tím, že v rámci festivalu zazní čtyři světové premiéry.

Rozhovor je vám kdykoliv k dispozici i v našem audioarchivu.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web