Prague Radio Trio

Prague Radio Trio

Pořad v souvislostech


Prague Radio Trio
Budeme vysílat

Umělecká činnost prof. Stanislava Bohadla
Umělecká činnost prof. Stanislava Bohadla
Výzdoba hudebních rukopisů Jana Táborského z Klokotské hory
Vysílali jsme


Prague Radio Trio

Prague Radio Trio

Rafael Kubelík - skládající?!
Audioarchiv

– to je hobojista Lukáš Pavlíček, klarinetista Lukáš Dittrich a fagotista Libor Soukal. Všichni tři jsou členové Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kteří zatoužili věnovat se společně i hudbě komorní. Připravují první společné CD!

lukas_pavlicekJak vypadá pracovní den hráče Symfonického orchestru Českého rozhlasu? Jaký repertoár existuje pro tria v obsazení hoboj – klarinet – fagot? Které konkrétní skladby prošly výběrem a dostanou se na první album tria?

Jak probíhala spolupráce se skladatelem Tomášem Illem a hercem Svatoplukem Schullerem na melodramu Přísloví Šalamounova? Jaké plány do budoucna má Prague Radio Trio / Trio Českého rozhlasu? 

lukas_dittrichJaké parametry musí mít soudobá hudba, aby se triu dobře hrála? Jak členové souboru Prague Radio Trio točili první videoklip?

Jaká byla cesta těchto umělců k jejich hudebním nástrojům a k profesi instrumentalisty? Co pro Lukáše Pavlíčka znamená být součástí Prague Radio Tria? Jak řešil Lukáš Dittrich na základní škole matematické úlohy? Proč vystudoval Libor Soukal nejprve Vojenskou konzervatoř a proč stále rád cvičí na fagot?

libor_soukalPremiéra na Radiu Proglas v pátek 12. července 2019 v 15.40.

V pořadu zazní tyto hudební ukázky:

  • Tomáš Ille: Přísloví Šalamounova – 1. Klíč k poznání, 4. Chvála znamenité ženy
  • Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento č. 2 – 1. Allegro, 4. Menuetto, 5. Rondo
  • Iša Krejčí: Trio Divertimento – 2. Choral, 3. Scherzino
  • Ervín Schulhoff: Divertissement pro hoboj, klarinet a fagot – 1. Ouverture, 2. Burlesca, 4. Charleston, 7. Rondino Finale

Hudební ukázka z melodramu skladatele Tomáše Illeho: Přísloví Šalamounova (Prague Radio Trio a Svatopluk Schuller, 2019)

prague_radio_trio_20190501prague_radio_trio_a_svatopluk_schuller