Oratorijní árie a Cherubiniho mše

Oratorijní árie a Cherubiniho mše

Pořad v souvislostech


Koncert vážné a duchovní hudby
Budeme vysílat

Koncert vážné a duchovní hudby
Koncert vážné a duchovní hudby
Koncert vážné a duchovní hudby
Vysílali jsme

Koncert vážné a duchovní hudby
Koncert vážné a duchovní hudby
Koncert vážné a duchovní hudby
Audioarchiv

V rámci koncertu duchovní hudby vám tuto neděli nabídneme árie z oratorií Georga Friedricha Händela, kantát Johanna Sebastiana Bacha a dalších skladatelů v podání Simony Šaturové a také Slavnostní mši Luigiho Cherubiniho.

V první části koncertu nám bude zpívat vynikající slovenská sopranistka působící v Česku Simona Šaturová. Zpěv studovala v Bratislavě, v Praze, ve Vídni a v Amsterodamu. Je velmi žádanou interpretkou mozartovských postav, ale také rolí oper období italského belcanta. Velmi často vystupuje i koncertně v různých kantátách a oratoriích. Společně s českým souborem Collegium Marianum, který řídí Jana Semerádová, nám nabídne árie z Händelových oratorií Joshua, Mesiáš a Samson, dále se můžete těšit na árie z Bachových duchovních kantát a z Vánočního oratoria. Tvorbu těchto dvou velikánů uzavře čistě instrumentální Pastorale in A od Johanna Davida Heinichena. Šaturová pak ještě zazpívá Mozartovo slavné Laudate Dominum z Nešpor a přidá ještě dvě skladby od Zbyňka Matějů.

Druhá část nás zavede do roku 1811, kdy 51letý Luigi Cherubinizkomponoval Slavnostní mši d moll, číslo dvě, na latinský liturgický text. Zazní v obsazení: Pamela Coburn a Gisela Burandt soprán, Cornelia Kallisch alt, Martin Thompson a Martin Wanner tenor a Jacob Will bas. Dále uslyšíme soubory Gächinger Kantorei a Bach-Collegium Stuttgart, které řídí Helmuth Rilling.

Koncert duchovní hudby tentokrát uzavře moteto Ave Maria od Antona Brucknera v podání Sboru bavorského rozhlasu, se sbormistrem Eugenem Jochumem.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web