Koncert Renée Fleming předčil všechna očekávání

Koncert Renée Fleming předčil všechna očekávání
20. července 2009 Aktuality k vysílání Autor: Jitka Skřičková

Americká sopranista Renée Fleming se představila publiku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov hned druhý den konání přehlídky. Její vystoupení v krumlovské Pivovarské zahradě v sobotu 18. července diváky skutečně zdvihlo ze židlí.

Renée Fleming, která je tváří letošního, již 18. ročníku festivalu, přicestovala do České republiky ze svého turné po Evropě. Z ruského ze St. Petěrburgu přilétla 16. července a ještě tentýž den poskytla rozhovor mediím. 

V sobotu 18. července se nejen Český Krumlov chystal na večerní galakoncert. Přes rozmary počasí se ale pěvkyně rozhodla, že vystoupí za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Koncert od 20.30 hodin tak nemohlo znepříjemnit ani výrazné ochlazení. 

Renée Fleming přednesla předehru k Figarově svatbě, árii Měsíčku na nebi hlubokém z prvního dějství Rusalky, předehru ke třetímu dějství Carmen a další kusy. Posluchači byli jejím výkonem doslova uneseni, a proto divu odměnili dlouhým potleskem vstoje. Sopranistku doprovázel Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou amerického dirigenta a přítele pěvkyně Johna Keenana. Operní galakoncert živě přenášel Český rozhlas, takže příznivci stanice Vltava mohli rovněž posoudit výkon paní Fleming. 

Bezprostředně po koncertu se Renée Fleming vyslovila, že ji české publikum i město Český Krumlov zcela uchvátilo, že si užívala každou minutu zde prožitou a že může doporučit účast na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov dalším kolegům z operního světa. Sama by se sem v budoucnu také ráda vrátila.

Koncert si nenechal ujít ani Václav Havel, který se po koncertě s umělkyní sešel v Zámecké jízdárně. Renée Fleming potvrdila, že se brzy do České republiky vrátí: „Ano, budu 14. listopadu koncertovat v Praze v rámci oslav 20 výročí Sametové revoluce. Přípravy velmi prožívám, jednak kvůli přátelství s Václavem Havlem a také kvůli mým českým kořenům.“

Více o Renée Fleming se můžete dočíst na http://www.festivalkrumlov.cz/

Festival pokračuje v pátek 24. 7. premiérou opery Rusalka pod širým nebem, v zámecké zahradě na Otáčivém hledišti.

 

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web