Vonička lidových písní: pozvánka na koncert BROLN ve Strání

Vonička lidových písní: pozvánka na koncert BROLN ve Strání

Pořad v souvislostech


Hymna a chorál
Budeme vysílat

Hymna a chorál
Hymna a chorál
Hymna a chorál
Vysílali jsme

Hymna a chorál
Hymna a chorál
Hymna a chorál
Audioarchiv

U příležitosti 70. výročí založení Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů se v neděli 27. listopadu 2022 od 16 hodin uskuteční v nově zrekonstruovaném Kulturním domě Květná slavnostní koncert BROLNu s jeho sólisty a domácími spolky. Pořadatelé (Český rozhlas Brno, Český rozhlas Zlín a Obec Strání) zvou do příjemného prostředí koncertního sálu v Květné. V rámci programu předáme ocenění Cimbálové muzice Vlasty Grycové za vítězství v hitparádě lidových písní Radia Proglas - Zlatý výběr Folklorní sedmičky.

Mezi „místními“ účinkujícími najdeme Cimbálovou muziku Straňáci při Základní umělecké škole Strání, mužský sbor SEN, Cimbálovou muziku Vlasty Grycové, ženský sbor Netáta, Cimbálovou muziku Mladí Bruštíci a Strýci.

Jako sólisté BROLNu se představí Natálie Bruštíková, Ludmila Malhocká, Kateřina Martykánová, Kamila Tomšejová, František Černý, Michal Janošek, Vítězslav Klabačka, Karel Rajmic, Aleš Smutný, Petr Kavalír a Jan Telecký. Hlavním tělesem koncertu bude pochopitelně Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů s primášem Petrem Varmužou. Koncert moderují Jiří Kokmotos a Jaroslav Kneisl.

Vstupenky na koncert jsou v předprodeji na IC Strání, dostupné budou také přímo v kulturním domě před koncertem. Jste srdečně zváni.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web