70tiny primáše a zpěváka Lubomíra Málka

70tiny primáše a zpěváka Lubomíra Málka

Soubor písní a tanců Olšava vás zve na koncert Primášovy písničky k 70tinám Lubomíra Málka, dlouholetého primáše a zpěváka Olšavy, v sobotu 6. června. Při koncertě bude představen stejnojmenný zpěvník Lubomíra Málka.

Koncert bude v sobotu 6. června 2015 v 19.30 ve velkém sále Domu kultury v Uherském Brodě.  Vystoupí soubor Olšava se svými sólisty Lenkou Frantovou Bařinovou, Pavlou Guryčovou Strnadovou, Hynkem Sušilem a Lubomírem Málkem.

Jako hosté se představí Věra Domincová, Vlasta Grycová, Magdalena Múčková, Jitka Novotná Málková, Marie Rosenfeldová Zálešáková, Taťána Roskovcová Málková, Miroslav Dudík, Martin Hrbáč, Jan Maděrič, Jura a Petr Petrů ml. s mužským sborem z Kyjova a Pavel Popelka.

Lubomír Málek se narodil 21. Června 1945 v Korytné na Uherskohradišťsku. Ve své rodné obci působil jakou houslista v souboru písní a tanců Korytňan. V době základní vojenské služby  byl basistou soubotu Jánošík v Brně. Středem jeho zájmu vždy byl uherskobrodský soubor Olšava. Vystupoval zde jako houslista, klarinetista a příležitostný cimbalista, od roku 1970 byl primášem, sólovým zpěvákem i uměleckým vedoucím. Lubomír Málek se věnuje dramaturgii a hudebním úpravám lidových písní především z Uherskobrodska a Kopanic. Jako sólista spolupracoval s BROLNem, OĹUNem, CM Jaroslava Čecha, Hradišťanem a Ondrášem. Patří k výrazným interpretům uherskobrodského Dolňácka a moravských Kopanic. Zdroj: Encyklopedie Od folkloru k folklorismu

Dcera Jitka Novotná v roce 2002 napsala pro Týdeník Rozhlas obsáhlý článek „O člověku, houslích a písni“. Celý článek najdete ZDE

Foto: Jitka a Taťána Málkovy, www.radioservis-as.cz

Úvodní foto: Miroslav Potyka, www.slovacky.denik.cz, další foto www.olsava.cz