Březnový Malovaný kraj 2020

Březnový Malovaný kraj 2020

I v tomto těžkém čase vychází další číslo časopisu Malovaný kraj. Třeba si při jeho četbě  odpočinete od neveselých myšlenek, které většinu z nás aktuálně tíží.

Na titulní straně obálky je foto z horňácké varianty verbuňku, na zadní pak záběr na moderní chrám sv. Václava a sv. Anežky České v Hustopečích.

Z bohatého obsahu se dá upozornit třeba na osudy válečníka z 15. století Blažeje z Podmanína, příp. na hypotézu, že velkomoravský Velehrad by se měl hledat na katastru Veselí nad Moravou. Nahlédnete též do tajemství kostela sv. Václava v Boršicích. Poznáte tvorbu zapomenutého autora Jana Michala Dvoreckého z Polešovic. Druhým dílem pokračuje miniseriál o folkloru na sociálních sítích. Nechybí ani text v podlužáckém nářečí. Vaši virtuální návštěvu si jistě zaslouží Liščí vrch u Sedlece nebo zajímavá krajina u Kobylí. Pokud umíte zpívat, můžete s celou rodinou zkusit píseň Horenka, hora. Anebo si zkuste podle receptu v Malovaném kraji připravit oškvarkové pagáčky!

Více se dozvíte přímo v časopise - na jeho 32 stranách tvořených odborníky i zasvěcenými laiky milujícími svůj domov i region. Periodikum se dá zakoupit v některých novinových stáncích a knihkupectvích nebo objednat přímo na adrese redakce Malovaného kraje, 17. listopadu 1a, 690 02 Břeclav, tel.: 602 575 463, 724 965 609, e-mail: malovanykraj@seznam.cz. O obsahu časopisu a jeho zaměření si přečtete rovněž na www.malovanykraj.cz.

Malovany kraj 2020_2_1

 

NyníHudební siesta
Skladba: Svěcení jara  - Obrázky z pohanské Rusi - Probuzení po zimním spánku; Autor: Stravinskij Igor; Dirigent: Burgos Rafael Frühbeck de; Soubor: Nový filharmonický orchestr
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web