Březnový Malovaný kraj 2020

Březnový Malovaný kraj 2020

I v tomto těžkém čase vychází další číslo časopisu Malovaný kraj. Třeba si při jeho četbě  odpočinete od neveselých myšlenek, které většinu z nás aktuálně tíží.

Na titulní straně obálky je foto z horňácké varianty verbuňku, na zadní pak záběr na moderní chrám sv. Václava a sv. Anežky České v Hustopečích.

Z bohatého obsahu se dá upozornit třeba na osudy válečníka z 15. století Blažeje z Podmanína, příp. na hypotézu, že velkomoravský Velehrad by se měl hledat na katastru Veselí nad Moravou. Nahlédnete též do tajemství kostela sv. Václava v Boršicích. Poznáte tvorbu zapomenutého autora Jana Michala Dvoreckého z Polešovic. Druhým dílem pokračuje miniseriál o folkloru na sociálních sítích. Nechybí ani text v podlužáckém nářečí. Vaši virtuální návštěvu si jistě zaslouží Liščí vrch u Sedlece nebo zajímavá krajina u Kobylí. Pokud umíte zpívat, můžete s celou rodinou zkusit píseň Horenka, hora. Anebo si zkuste podle receptu v Malovaném kraji připravit oškvarkové pagáčky!

Více se dozvíte přímo v časopise - na jeho 32 stranách tvořených odborníky i zasvěcenými laiky milujícími svůj domov i region. Periodikum se dá zakoupit v některých novinových stáncích a knihkupectvích nebo objednat přímo na adrese redakce Malovaného kraje, 17. listopadu 1a, 690 02 Břeclav, tel.: 602 575 463, 724 965 609, e-mail: malovanykraj@seznam.cz. O obsahu časopisu a jeho zaměření si přečtete rovněž na www.malovanykraj.cz.

Malovany kraj 2020_2_1

 

NyníPísně
Píseň: Svádov (2022); Interpret: Rychtařík Martin; Album: Rychtařík Martin: Imaginarium
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písně
05:00Varhanní hudba
05:30Knihovnička
05:45Písně
05:57Myšlenka na den

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web