Vysočina v písních Jaroslava Hájka

Vysočina v písních Jaroslava Hájka
3. prosince 2020 Hrajte, kapely! Autor: Kateřina Kovaříková

Skladatel Jaroslav Hájek je na Vysočině doma. Kraj, ve kterém žije, samozřejmě zakomponoval do svých písní. A je také držitelem českého rekordu. Vytvořil na 50 textů dechovkových skladeb pojmenovaných po konkrétních českých vesnicích, městysech a městech.

V týdeníku Hrajte, kapely! vás ve čtvrtek 3. prosince v 16.55 zveme na procházku po kraji na pomezí Čech a Moravy. 

A jak se Jaroslavu Hájkovi v textařské činnosti daří? To posoudíte vy, příznivci dechové hudby, nejlépe sami. Nabízí se vystoupení mnohých dechových hudeb, jež skladby s textem Jaroslava Hájka mají ve svém repertoáru. Dále jsou to CD vydané v poměrně krátkém časovém rozpětí. Patří k nim hudební nosiče Prostý sen Jaroslava Hájka z roku 2006, Duše muzikanta, který natočila Vysočanka v roce 2011 a cd z roku 2013 Život je divadlo aneb čím voní písně mé v podání Golčovanky. O rok později vychází jubilejní CD ke skladatelovým 70. narozeninám s názvem Zpívat budu dál, na kterém hrají Babouci a Veselka Ladislava Kubeše ml. Vysočinka zamířila do studia v roce 2015 a natočila písně na cd Svět je kniha nádherná. A další CD Mácova kamenická na sebe nedalo dlouho čekat.

V hodince pro všechny milovníky dechovky navštívíme v písních Jaroslava Hájka Jindřichův Hradec, Dolní a Horní Cerekev, Brtnici, Luka nad Jihlavou, Golčův Jeníkov, Dolní Heřmanice, Horní Ves a Pelhřimov - město rekordů a kuriozit.