Srdíčkem budeme psát

Srdíčkem budeme psát

Dechová hudba Vysočinka natočila nový hudební nosič Srdíčkem budeme psát. Najdete na něm paletu nejnovějších písní Jaroslava Hájka, jednoho z velmi angažovaných a alternativních současných textařů. Z pera spolupracovníka řady známých hudebních autorů vyšlo přes čtyři sta písní. Poslouchejte v pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 24. srpna za pět minut pět odpoledne.  

Jaroslav Hájek se ve svých textech soustředí na současné problémy i radosti. Dechovka je pro něj vhodnou hlásnou troubou. V dechovce vidí hudební prostředek, jak širší publikum  upozornit na mnohé nedostatky kolem nás, přehmaty, podvody, úplatkářství, neřesti v politice, ctnostné i nectnosté vlastnosti lidí.

Mnohé dechové hudby mají ve svém repertoáru skladby s texty Jaroslava Hájka. K hudebním nosičům patří Prostý sen Jaroslava Hájka z roku 2006, Duše muzikanta, který natočila Vysočanka v roce 2011 a cd z roku 2013 Život je divadlo aneb čím voní písně mé v podání Golčovanky. O rok později vychází jubilejní CD k 70. narozeninám Jaroslava Hájka s názvem Zpívat budu dál, na kterém hrají Babouci a Veselka Ladislava Kubeše ml. V roce 2015 natáčí Vysočinka cd Svět je kniha nádherná.

Vysočinka je nejmenší profesionální dechovka z Vysočiny pod vedením kapelníka Tomáše Vodrážky.  Během svého působení získala několik cen z prestižních soutěží v oblasti dechové hudby. Známá je nejen v celé České republice, ale své fanoušky má i v Holandsku, Belgii, Francii, Švýcarsku, Spolkové republice Německo a v Polsku. S Vysočinkou zpívají Dana Bezstarostová, Ondřej Kolčava a Robert Buš. Na novém cd zpívá i Josef Sochor.

VysočinkaCD_Srdíčkem_Vysočinka