Srdíčkem budeme psát

Srdíčkem budeme psát

Pořad v souvislostech


Srdíčkem budeme psát
Budeme vysílat

Půlstoletí festivalu dechových hudeb v Ratíškovicích
100 let Československa - 100 let české dechovky
100 let Československa - 100 let české dechovky
Vysílali jsme


Sedmdesátník Antonín Pavluš

Koně moje, koně vrané

Koně moje, koně vrané
Audioarchiv

Dechová hudba Vysočinka natočila nový hudební nosič Srdíčkem budeme psát. Najdete na něm paletu nejnovějších písní Jaroslava Hájka, jednoho z velmi angažovaných a alternativních současných textařů. Z pera spolupracovníka řady známých hudebních autorů vyšlo přes čtyři sta písní. Poslouchejte v pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 24. srpna za pět minut pět odpoledne.  

Jaroslav Hájek se ve svých textech soustředí na současné problémy i radosti. Dechovka je pro něj vhodnou hlásnou troubou. V dechovce vidí hudební prostředek, jak širší publikum  upozornit na mnohé nedostatky kolem nás, přehmaty, podvody, úplatkářství, neřesti v politice, ctnostné i nectnosté vlastnosti lidí.

Mnohé dechové hudby mají ve svém repertoáru skladby s texty Jaroslava Hájka. K hudebním nosičům patří Prostý sen Jaroslava Hájka z roku 2006, Duše muzikanta, který natočila Vysočanka v roce 2011 a cd z roku 2013 Život je divadlo aneb čím voní písně mé v podání Golčovanky. O rok později vychází jubilejní CD k 70. narozeninám Jaroslava Hájka s názvem Zpívat budu dál, na kterém hrají Babouci a Veselka Ladislava Kubeše ml. V roce 2015 natáčí Vysočinka cd Svět je kniha nádherná.

Vysočinka je nejmenší profesionální dechovka z Vysočiny pod vedením kapelníka Tomáše Vodrážky.  Během svého působení získala několik cen z prestižních soutěží v oblasti dechové hudby. Známá je nejen v celé České republice, ale své fanoušky má i v Holandsku, Belgii, Francii, Švýcarsku, Spolkové republice Německo a v Polsku. S Vysočinkou zpívají Dana Bezstarostová, Ondřej Kolčava a Robert Buš. Na novém cd zpívá i Josef Sochor.

VysočinkaCD_Srdíčkem_Vysočinka