Písničky zpívám

Písničky zpívám

Pořad v souvislostech


Písničky zpívám
Budeme vysílat

Dechovková CD roku 2018
Sváteční melodie
Sváteční melodie
Vysílali jsme


Dechovková CD roku 2018

Písničky z archivu

Písničky z archivu
Audioarchiv

Na sklonku roku 2017 vydala dechová hudba Hanačka z Břestu nový hudební nosič. V pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 5. dubna nabídneme za pět minut pět odpoledne nové písničky i povídání o historii a činnosti. Původní břestská kapela má totiž tradici sahající až do roku 1892!

Hanačku z Břestu tvoří převážně mladí lidé, kteří mají rádi  dechovou hudbu a jejich cílem je přinést svým posluchačům a příznivcům dobrou pohodu a radost. Ostatně  - ta energie a mladost jde slyšet z každé jejich písničky. Od roku 2006 převzal funkci kapelníka Jaromír Motal st. Na postu uměleckého vedoucího je trumpetista Miroslav Bureš.

Repertoár Hanačky obsahuje písně převážně moravských autorů, ale v jejich podání uslyšíte i orchestrální skladby nebo hudební úpravy moderních žánrů. Kapela vystupuje na přehlídkách a festivalech dechové hudby a poslechnout si ji můžete i na plesech, zábavách nebo hodech. Její písně a skladby mohli  několikrát ocenit i posluchači v zahraničí.

Hanačka z Břestu natočila v roce 2006 svůj první kompaktní disk s názvem Písničko, pověz to všem. Rok 2009 se v historii dechové hudby Hanačka z Břestu zapsal vydáním dalšího hudebního nosiče. Nese název Zlatá rybička a vyšel společně se stejnojmenným DVD nosičem.

Hanačka z Břestu se v roce v roce 2010 zúčastnila mezinárodní soutěže malých dechových orchestrů Zlatá křídlovka v Hodoníně. S minimálním bodovým odstupem se umístila na celkovém 2. místě, přičemž se stala vítězem zlatého pásma. Mimo diplomu a poháru za druhé místo získala kapela ještě Cenu Miloše Machka za nejlepší interpretaci povinné skladby, diplom a pohár pro Pavla Skopala za nejlepší instrumentální výkon, diplom a pohár pro Kateřinu Burešovou, Hanu Burešovou, Marii Šujanskou, Tomáše Koutného a Jiřího Roseckého za nejlepší pěvecký výkon a ještě k tomu Cenu Josefa Frýborta pro nejmladší orchestr a Cenu poroty pro Kateřinu Burešovou. 

V roce 2012 kapela rozšířila diskografii o další hudební nosič s názvem Potěšíš, písničko. Byl vydán u příležitosti 10. výročí založení kapely.

Na novém cd Hanačky z Břestu Písničky zpívám najdete celkem 15 písní, jak lidových, tak i autorských. Kromě nich se také jednotliví hráči Hanačky představují i jako zdatní muzikanti, např. umělecký vedoucí Mirek Bureš na pikolovou trubku, Pavel Skopal na soprán saxofon nebo Ondřej Motal na trombón.

Soutěž o CD Půljalbkoně

puljablkon_svetelneSoutěžte o nové CD dua Půljablkoň a jeho hostů.

Regiony

Regiony

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music