Padesátka Zdeňka Voráče

Padesátka Zdeňka Voráče
22. listopadu 2017 Hrajte, kapely! Autor: Petr Kronika

Bylo to první chlapské jubileum, hodnotí své nedávné padesátiny Zdeněk Voráč. Oddaný dechovce, otevřený jiným žánrům hudby ví, že je také nutné všechno ztišit, projít lesem nebo sjet po zasněžených svazích.

K fotografii Zdeňka Voráče, kterou jsme zapůjčili z internetových stránek Babouků, kdy ho fotoaparát zachytil před řadou let, připojujeme snímek, který zachycuje nynější výpověď bubeníka a současně i zpěváka nejstarší jihočeské dechovky a hudebního redaktora Českého rozhlasu České Budějovice. Petr Kronika z českobudějovického studia Proglasu se se Zdeňkem Voráčem setkal v těchto listopadových dnech poté, co oslavil v září 50. narozeniny. Znají se z vysokoškolských studií. Především dechová hudba provází Zdeňka Voráče od mala. Stejně tak bicí.

Původem Středočech se zabydlel v jižních Čechách. Původně učitel se zapracoval v českobudějovickém Českém rozhlase. Připravuje každodenní pořad posluchačských gratulací a informací ze světa dechové hudby Písničky pro radost. Vedle redaktorské profese hraje na bubny v kapele, kterou poznal ve svých osmnácti letech. Babouci ho chytli a vzájemnost a spolupůsobení trvá dodnes. Věnuje se také skládání a upravování písní a skladeb.

O tom, co jsme právě nastínili, Zdeněk Voráč bezprostředně vypráví v pořadu Hrajte, kapely! v premiéře ve čtvrtek 23. 11. 2017 od 16:55. V repríze 30. 11. 2017 od 3:00.

Daniel Blažke

Svátek má: sv. Polykarp / Svatopluk

Moderuje: Daniel Blažke
NyníKomorní hudba
Skladba: Biblická sonáta číslo 4 Gideon, spasitel Izraele; Autor: Kuhnau Johann; Sóla: Georgieva Sylvia - cembalo
02.00Studio Kristián
02.30Písničky
03.00Jak se Vám líbí
03.42Písničky před svítáním
04.45Jitro s dechovkou
05.00Hudebně-zpravodajský...

David Stypka – recenze

stypka_nebojAlbum Neboj Davida Stypky má tři nominace na Anděla. Přečtěte si naši recenzi.

Regiony

Regiony

Profil skupiny Jablkoň

jablkon_nemecSkupina Jablkoň slavila 40 let. Poslechněte si její profil.

Album roku 2017

wolfLost_nepripoutanyAlbem roku 2017 je Wolf Lost In The Poem Honzy Žambocha.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music