Padesátka Zdeňka Voráče

Padesátka Zdeňka Voráče

Pořad v souvislostech


Hrajte, kapely! - Padesátka Zdeňka Voráče
Budeme vysílat

Hrajte, kapely! - Dechovková nabídka roku 2017
Hrajte, kapely! - Hrajeme na přání
Hrajte, kapely! - Hrajeme na přání
Vysílali jsme

Dechovková nabídka roku 2017
Široká dolina, úrodná rovina
Padesátka Zdeňka Voráče Audioarchiv
22. listopadu 2017 Hrajte, kapely! Autor: Petr Kronika

Bylo to první chlapské jubileum, hodnotí své nedávné padesátiny Zdeněk Voráč. Oddaný dechovce, otevřený jiným žánrům hudby ví, že je také nutné všechno ztišit, projít lesem nebo sjet po zasněžených svazích.

K fotografii Zdeňka Voráče, kterou jsme zapůjčili z internetových stránek Babouků, kdy ho fotoaparát zachytil před řadou let, připojujeme snímek, který zachycuje nynější výpověď bubeníka a současně i zpěváka nejstarší jihočeské dechovky a hudebního redaktora Českého rozhlasu České Budějovice. Petr Kronika z českobudějovického studia Proglasu se se Zdeňkem Voráčem setkal v těchto listopadových dnech poté, co oslavil v září 50. narozeniny. Znají se z vysokoškolských studií. Především dechová hudba provází Zdeňka Voráče od mala. Stejně tak bicí.

Původem Středočech se zabydlel v jižních Čechách. Původně učitel se zapracoval v českobudějovickém Českém rozhlase. Připravuje každodenní pořad posluchačských gratulací a informací ze světa dechové hudby Písničky pro radost. Vedle redaktorské profese hraje na bubny v kapele, kterou poznal ve svých osmnácti letech. Babouci ho chytli a vzájemnost a spolupůsobení trvá dodnes. Věnuje se také skládání a upravování písní a skladeb.

O tom, co jsme právě nastínili, Zdeněk Voráč bezprostředně vypráví v pořadu Hrajte, kapely! v premiéře ve čtvrtek 23. 11. 2017 od 16:55. V repríze 30. 11. 2017 od 3:00.