Adventní posezení s...Zdeňkem Gurským

Adventní posezení s...Zdeňkem Gurským

Pořad v souvislostech


Adventní posezení s...Zdeňkem Gurským
Budeme vysílat

Svět dechovky
Svět dechovky
Když na vojnu verbovali
Vysílali jsme


Skladatelský trojlístek

Skladatelský trojlístek

Hrajeme ženám
Audioarchiv
17. prosince 2018 Hrajte, kapely!, Advent Autor: Kateřina Kovaříková

V předvánočním vydání pořadu Hrajte, kapely! vám nabídneme setkání se skladatelem, muzikantem a vydavatelem Zdeňkem Gurským, který získal cenu OSA pro nejúspěšnějšího českého skladatele populární hudby v zahraničí. Ve čtvrtek 20. prosince za pět pět odpoledne bude hrát dechová hudba Gloria z nového alba Krásné je žít. 

Naše spolupracovnice Helena Hájková pro vás připravila rozhovor se skladatelem, muzikantem a vydavatelem Zdeňkem Gurský. Ten v červnu letošního roku získal cenu OSA pro nejúspěšnějšího českého skladatele populární hudby v zahraničí. Stalo se doslova v předvečer velkého výročí kapely Gloria, která si v roce 2019 připomíná 25. výročí založení. V těchto dnech je k dostání nové cédéčko kapely s názvem Krásné je žít.

Nové album kapela představuje: „25 let života s kapelou Gloria nám přineslo spoustu krásných zážitků v podobě koncertování v deseti evropských zemích a získání titulu Mistra Evropy v dechové hudbě. Pódium se pro nás stalo naším druhým domovem a jako doma jsme se zde cítili také díky vám. A tak bychom rádi přispěli k vytvoření domova a lepšího života i těm, kteří takové štěstí neměli. Jsou jimi ženy a matky s dětmi z Azylového domu Gloria, které jinou možnost bydlení nemají. Život nám dal dar milovat a být milován, darovat a být obdarován. Koupí CD uděláte radost mnoha ženám a dětem, a my věříme, že písně z tohoto CD zase přinesou radost Vám. Všichni tak můžeme společně sdílet chvíle, kdy krásné je žít…“

Písně z novinkového alba Krásné je žít zpívají Lubica Špačková, Mirka Záhumenská, Svaťa Tarabus a Jindra Kotek. Mnoho zajímavostí, fotek a informací najdete na kapelních internetových stránkách www.gloriagursky.cz.

CD_Gloria_Krásné je žítGurský_cena_OSA_2018

Naše dechovka_Gurský 1Naše dechovka_Gurský 2Naše dechovka_Gurský 3

článek z časopisu Naše dechovka