Adventní posezení s...Zdeňkem Gurským

Adventní posezení s...Zdeňkem Gurským

Pořad v souvislostech


Adventní posezení s...Zdeňkem Gurským
Budeme vysílat

Pozvání na festivaly dechových hudeb 2019
Rodinné muzicírování
Rodinné muzicírování
Vysílali jsme


Pozvání na festivaly dechových hudeb 2019

V májovém měsíci

V májovém měsíci
Audioarchiv
17. prosince 2018 Hrajte, kapely!, Advent Autor: Kateřina Kovaříková

V předvánočním vydání pořadu Hrajte, kapely! vám nabídneme setkání se skladatelem, muzikantem a vydavatelem Zdeňkem Gurským, který získal cenu OSA pro nejúspěšnějšího českého skladatele populární hudby v zahraničí. Ve čtvrtek 20. prosince za pět pět odpoledne bude hrát dechová hudba Gloria z nového alba Krásné je žít. 

Naše spolupracovnice Helena Hájková pro vás připravila rozhovor se skladatelem, muzikantem a vydavatelem Zdeňkem Gurský. Ten v červnu letošního roku získal cenu OSA pro nejúspěšnějšího českého skladatele populární hudby v zahraničí. Stalo se doslova v předvečer velkého výročí kapely Gloria, která si v roce 2019 připomíná 25. výročí založení. V těchto dnech je k dostání nové cédéčko kapely s názvem Krásné je žít.

Nové album kapela představuje: „25 let života s kapelou Gloria nám přineslo spoustu krásných zážitků v podobě koncertování v deseti evropských zemích a získání titulu Mistra Evropy v dechové hudbě. Pódium se pro nás stalo naším druhým domovem a jako doma jsme se zde cítili také díky vám. A tak bychom rádi přispěli k vytvoření domova a lepšího života i těm, kteří takové štěstí neměli. Jsou jimi ženy a matky s dětmi z Azylového domu Gloria, které jinou možnost bydlení nemají. Život nám dal dar milovat a být milován, darovat a být obdarován. Koupí CD uděláte radost mnoha ženám a dětem, a my věříme, že písně z tohoto CD zase přinesou radost Vám. Všichni tak můžeme společně sdílet chvíle, kdy krásné je žít…“

Písně z novinkového alba Krásné je žít zpívají Lubica Špačková, Mirka Záhumenská, Svaťa Tarabus a Jindra Kotek. Mnoho zajímavostí, fotek a informací najdete na kapelních internetových stránkách www.gloriagursky.cz.

CD_Gloria_Krásné je žítGurský_cena_OSA_2018

Naše dechovka_Gurský 1Naše dechovka_Gurský 2Naše dechovka_Gurský 3

článek z časopisu Naše dechovka