Adventní posezení s...Zdeňkem Gurským

Adventní posezení s...Zdeňkem Gurským

Pořad v souvislostech


Adventní posezení s...Zdeňkem Gurským
Budeme vysílat

Dětičky, jděte už spát
Dětičky, jděte už spát
Hrajte, já ráda tancuju
Vysílali jsme


Pozdrav milému - nové nahrávky DH Blatnička

Pozdrav milému - nové nahrávky DH Blatnička

Křestní jména v písních dechových orchestrů
Audioarchiv
17. prosince 2018 Hrajte, kapely!, Advent Autor: Kateřina Kovaříková

V předvánočním vydání pořadu Hrajte, kapely! vám nabídneme setkání se skladatelem, muzikantem a vydavatelem Zdeňkem Gurským, který získal cenu OSA pro nejúspěšnějšího českého skladatele populární hudby v zahraničí. Ve čtvrtek 20. prosince za pět pět odpoledne bude hrát dechová hudba Gloria z nového alba Krásné je žít. 

Naše spolupracovnice Helena Hájková pro vás připravila rozhovor se skladatelem, muzikantem a vydavatelem Zdeňkem Gurský. Ten v červnu letošního roku získal cenu OSA pro nejúspěšnějšího českého skladatele populární hudby v zahraničí. Stalo se doslova v předvečer velkého výročí kapely Gloria, která si v roce 2019 připomíná 25. výročí založení. V těchto dnech je k dostání nové cédéčko kapely s názvem Krásné je žít.

Nové album kapela představuje: „25 let života s kapelou Gloria nám přineslo spoustu krásných zážitků v podobě koncertování v deseti evropských zemích a získání titulu Mistra Evropy v dechové hudbě. Pódium se pro nás stalo naším druhým domovem a jako doma jsme se zde cítili také díky vám. A tak bychom rádi přispěli k vytvoření domova a lepšího života i těm, kteří takové štěstí neměli. Jsou jimi ženy a matky s dětmi z Azylového domu Gloria, které jinou možnost bydlení nemají. Život nám dal dar milovat a být milován, darovat a být obdarován. Koupí CD uděláte radost mnoha ženám a dětem, a my věříme, že písně z tohoto CD zase přinesou radost Vám. Všichni tak můžeme společně sdílet chvíle, kdy krásné je žít…“

Písně z novinkového alba Krásné je žít zpívají Lubica Špačková, Mirka Záhumenská, Svaťa Tarabus a Jindra Kotek. Mnoho zajímavostí, fotek a informací najdete na kapelních internetových stránkách www.gloriagursky.cz.

CD_Gloria_Krásné je žítGurský_cena_OSA_2018

Naše dechovka_Gurský 1Naše dechovka_Gurský 2Naše dechovka_Gurský 3

článek z časopisu Naše dechovka

 

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music