Písně beze slov...

Písně beze slov...
23. prosince 2020 Folklorní okénko, Advent

Písně v instrumentální podobě má ve svém repertoáru mnoho moravských i českých muzik. Muzikanti tak opouštějí slova písní a ukazují své hráčské umění.  Je to ale i prostor pro zručné aranžéry.. V této vrcholící adventní době dáme prostor melodiím beze slov - Folklorní okénko vysíláme ve středu 23. prosince za pět minut pět odpoledne.

Na jaké melodie se můžete těšit?

Zahraje vám Ondraš - malá muzika, která působila v Československém rozhlase v Ostravě, dále uslyšíte CM Technik, cimbálovou muziku Kotár, muziku souboru Haná, cimbálovou muziku Ohnica z Uherského Hradiště, Danaj ze Strážnice, Břeclavan a Horňáckou cimbálovou muziku Martina Hrbáče.

A podíváme se za písněmi beze slov také do Čech - hrát bude Plzeňský MLS, kapela souboru Úsměv z Horní Břízy, Mladina a Lidová muzika z Chrástu. Příjemný poslech!

NyníKomorní hudba
Skladba: Kvartet pro klarinet, lesní roh, violoncello a malý buben H 139 (1924) - Poco andante; Autor: Martinů Bohuslav; Sóla: Mareš Vlastimil - klarinet,Klánská Vladimíra - lesní roh, Kočí Vladan - violoncello, Řehoř David - bicí
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
04:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Ranní proud
06:30Dnešní evangelium

Témata Jak se vám líbí

Marichka_WOMEX2025Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Veronikou Hajníkovou

Hajnikova_Moras_2026Připravili jsme rozhovor s písničkářkou Veronikou Hajníkovou

Quadro Nuevo s novým albem

quadro-nuevo_insideNěmecká skupina Quadro Nuevo má nové album Inside the Island. 

Nové album konžského zpěváka Kizaby

kizaba_future-villageKonžský hudebník Kizaba vydal nové album Future Village

Nové album Vincenta Peiraniho

peirani_living-being-ivFrancouzský akordeonista Vincent Peirani vydal album Living Being IV

Darujte Proglas!