Brněnský Valášek vydává nové CD

Brněnský Valášek vydáví nové CD

Dětský národopisný soubor Brněnský Valášek vydává nový hudební nosič Valašské obrázky. Uvede jej slavnostním koncertem v pondělí 8. května 2017 v sále Kinokavárny v Brně.

Dětský národopisný soubor Brněnský Valášek působí v Brně od roku 1975. Zpracovává folklór oblasti severní Moravy – Valašska a snaží se předávat dětem tance, písně a zvyky, které do prostředí jihomoravské metropole přinesli rodáci z Valašska minulých stoletích.

Za dobu svého působení dnes stošedesátičlenný soubor vychoval řadu tanečníků, muzikantů i zpěváků. Dnes jsou děti ve věku od 4 do přibližně 22 let rozděleni do 6 tanečních skupin, soubor má dvě cimbálové muziky. Po celou dobu své existence je Brněnský Valášek živou součástí kulturního dění v Brně. Kromě běžných vystoupení připravuje komponované programy, jejichž zkrácené verze tvoří obsah výchovných koncertů pro ZŠ a pravidelně jednou za dva roky pořádá akci „Setkání souborů – Folklor bez hranic“, při které představuje brněnskému publiku spřátelené dětské kolektivy z ČR i zahraničí. Soubor úspěšně reprezentuje svůj kraj i město jak ve své vlasti, tak i v zahraničí.

O novém hudebním nosiči Valašské obrázky hovořila vedoucí souboru Alena Halašová:

Alena Halašová také připojila přání:

 

BrVal_CD_2017