FOLKLOR 4x JINAK s Davidem Mikulou

FOLKLOR 4x JINAK s Davidem Mikulou

Folklor 4x jinak s Davidem Mikulou je název autorského představení choreografa Davida Mikuly, který je absolventem taneční katedry oboru Choreografie na pražské HAMU. Zhledénout jej můžete v rámci letošního 23. ročníku F scény v sobotu 22. srpna od půl osmé večer v Brně. 

S myšlenkou předvést bakalářskou práci z roku 2019 „Nevěsta pro Dana“, vytvořenou na základě vybraných melodií z opery Bedřicha Smetany „Prodaná nevěsta“ a absolventskou práci z roku 2018 „Bohyně“, inspirovanou žítkovskými bohyněmi, vzniklo představení, jehož záměrem je prezentovat určitou etapu autorovy choreografické činnosti. Ta je spojena nejen se studii na HAMU, ale i s jeho dalšími aktivitami v souboru Verpán z Prahy, vzniklým pod Taneční školou Betty a spolkem Veselá Partyja z Boršic na Slovácku, jíž je spoluzakladatelem. S tvorbou Davida Mikuly je také spjato taneční seskupení TU Pražan, které vniklo během jeho studií a nabídku podílet se hudebně i tanečně na bakalářské práci „Nevěsta pro Dana“ přijal taktéž folklorní soubor Lipka z Pardubic.

Představení je tedy ukázkou čtyř odlišných stylů práce s folklorem, ale také symbolickým vyvrcholením a malou oslavou Davidovy choreografické a tvůrčí činnosti, která se dotýká spolupráce s profesionálními tělesy, divadly i amatérskými soubory po celé České republice.

Uvidíte:

Ze dvou stran Kopanic – FS Verpán
Obchůzky a zvyky bez muziky – Veselá Partyja
Bohyně – FS Verpán, TU Pražan
Nevěsta pro Dana – FS Lipka, TU Pražan

NyníHudební siesta
Skladba: Morgenblätter op. 279; Autor: Strauss Johann ml.; Dirigent: Falk Peter; Soubor: Wiener Volksoperorchestr
13:07Střípek poezie
13:10Hudební siesta – 2. část
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Nedělní pohádka
14:16Písně

Jazz Goes to Town 2020

Zveme do Hradce Králové na festival Jazz Goes to Town. wroblewski

Regiony

Regiony

Sólo pro ženský hlas 5

Pires_CartografadoDevět výjimečných zpěvaček v pořadu Slyšte, lidé!

Vývar Vandy Kavkové

kavkova_vyvarPoslechněte si rozhovor se zpěvačkou Vandou Kavkovou o jejím albu Vývar.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web