Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť 2019

Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť 2019

Zavítáte do Domažlic na jeden z nejstarších folklorních festivalů? Jeho 65. ročník se koná ve dnech 9. - 11. srpna a je spojen s tradiční Vavřineckou poutí. 

Chodské slavnosti začínají v pátek 9. srpna v 18 hodin tradičním pořadem Ozvěny folkloru, ve kterém se představí kapely různých žánrů se vztahem k lidové hudbě. Letos to bude zpěvačka Vesna a kapely České srdce a Čankišou.

Ve 20 hodin zve Zdeněk Bláha do refektáře kláštera augustiniánů na setkání s názvem Můj život s lidovou muzikou.

V sobotu 10. srpna se už pouťová zábava rozjede na plné obrátky, současně na několika scénách. Namátkou Vás pozvu k podiu pod Chodským hradem na 11. Národní přehlídku dudáků od 10 hodin či na koncert s názvem Bulačina, na kterém se představí domažlický ženský pěvecký sbor Canzonetta a zaznějí písně v úpravách Jindřicha Jindřicha. Začátek je ve 12:30.

Humor starých muzikantů a veselé písničky v podání Konrádyho dudácké muziky slibuje pořad Zdeňka Bláhy Muzikantské úsměvy od 17 hodin. V 19 hodin na téže scéně začne pásmo věnované 150. výročí narození J. Š. Baara. Připravily ho Jana Hojdová a Martina Morysková a má název Poklad Chodska. Představí se v něm Haltravan z Klenčí, Národopisný soubor z Postřekova a Domažlická dudácká muzika.

Ze sobotního programu 10. srpna na hlavní scéně u brány na náměstí vybíráme:

Od 10 hodin pořad Chodského souboru z Mrákova s titulem Vlastenci i světáci vod Bílků.
V 11 hodin zde pokračuje živá nahrávka ČRo Plzeň S Plzeňáky za folklorem s Michaelou Vondráčkovou a chodskými kapelami.

Přehlídka dětských folklorních souborů má vymezený čas od 12:30 a účinkují Mráček z Mrákova, Študácká a Chasnická muzika z Domažlic a Dětský soubor z Postřekova.
Svoje Potřekovský vokýnko s podtitulem Staryj nebo mladyj, ve vsi zpívá každyj si na 14.30 rezervoval na hlavní scéně Národopisný soubor z Postřekova.

Následovat budou pořady K Rokycanům cesta zlatá se soubory Rokytí a Rokytka z Rokycan a Na Chodsko nejen z Valašska s Valašským Vojvodou z Kozlovic a zahraničními hosty z Rumunska a Itálie.

Večerní program obstarají od 21 hodin členové Plzeňského lidového souboru Mladina se svým tanečním představením Psohlavci a uzavře ho ve 23 hodin tradiční Dudácké štandrle s  Konrádyho dudáckou muzikou, Domažlickou dudáckou muzikou, Chodským souborem z Mrákova a Národopisným souborem z Postřekova.

Nedělní dopoledne na letošních Chodských slavnostech patří Dostaveníčku pod Chodským hradem, který pro Vás zaznamená Rádio Proglas a kromě toho pořadům dechové hudby.

Slavnosti se uzavřou Putováním po Chodsku od 14.30 v letním kině.

chodske_baner

NyníStřípek poezie
Skladba: Sinfonia F dur, číslo 11 - Allegro; Autor: Benda Jiří Antonín; Dirigent: Benda Christian; Soubor: Pražský komorní orchestr
12:40Hudební siesta – 2. část
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písně

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web