Flauti dolci XXL

Flauti dolci XXL

Pořad v souvislostech


Flauti dolci XXL
Budeme vysílat

Mr. Folxlide
Bylinky – písničky z hrnečku
Rozhovor s písničkářkou Petrou Šany Šanclovou
Vysílali jsme


Rozhovor se slovenskou skupinou Páni času

Rozhovor s Matějem Ptaszkem

Průlety folkovou pamětí s MIchalem Juppem Konečným
Audioarchiv

Padesátičlenný příležitostný dětský flétnový orchestr během olomouckého dvoudenního intenzivního workshopu secvičil dvě suity anglického skladatele Alana Davise, pod jeho vedením.

Flétnisté a pedagogové moravských konzervatoří Jitka Konečná a Jan Kvapil zorganizovali pod záštitou ZUŠ Iši Krejčího Olomouc v listopadu 2017 seminář Flauti dolci XXL – pro hráče na zobcové flétny ve věku 12 až 15 let a jejich pedagogy z celé České republiky.

Alan DavisHudební dílnu osobně vedl uznávaný anglický skladatel, pedagog a interpret Alan Davis (*1945), jehož přínos v oblasti soudobé tvorby pro zobcovou flétnu a flétnové ansámbly je zásadní.

V pořadu zazní záznam z koncertu, který byl vyústěním tohoto workshopu – mimo staré hudby zazní v podání flétnového orchestru ukázky z kompozice A Curious Suite (Podivuhodná suita) Alana Davise na motivy knihy Alenka v říši divů. Orchestr Flauti dolci XXL v Česku premiéroval Davisovu skladbu Merely Players (Pouze herci), kterou na Proglasu uvedeme rovněž v premiéře, v plném znění. Merely Players je inspirována Shakespearovou hrou Jak se vám líbí, konkrétně monologem uvozeným slovy "Celý svět je jeviště a všichni muži a ženy pouze herci. Přicházejí a odcházejí a každý člověk ve své době hraje mnoho rolí.". Suita Merely Players ilustruje životní cestu od kolébky ke hrobu.

Hlas Alana Davise dabuje Jakub Skřebský.

Ohlédnutí se za workshopem Flauti dolci XXL 2017 se za účastníky zhostil učitel z Karlových Varů, flétnista Petr Čamek, který na kurz přijel se svými studenty.

Flauti dolci XXL – Olomouc – Jitka Konečná, Alan Davis, Jan Kvapil, Petr ČamekAlan Davis řídí Flauti dolci XXL na závěrečném koncertě kurzu

Pořad autorsky připravila a moderuje Radka Rozkovcová, zvuk měl na starosti Jarda Topinka.

Ilustrační fotografie ze závěrečného koncertu Flauti dolci XXL, který proběhl v Atriu Uměleckého centra Univerzity Palackého, jsou k dispozici zde (autory fotografií jsou Petr a Anna Fricovi).

Soutěž o CD Půljalbkoně

puljablkon_svetelneSoutěžte o nové CD dua Půljablkoň a jeho hostů.

Regiony

Regiony

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music