Flauti dolci XXL

Flauti dolci XXL

Padesátičlenný příležitostný dětský flétnový orchestr během olomouckého dvoudenního intenzivního workshopu secvičil dvě suity anglického skladatele Alana Davise, pod jeho vedením.

Flétnisté a pedagogové moravských konzervatoří Jitka Konečná a Jan Kvapil zorganizovali pod záštitou ZUŠ Iši Krejčího Olomouc v listopadu 2017 seminář Flauti dolci XXL – pro hráče na zobcové flétny ve věku 12 až 15 let a jejich pedagogy z celé České republiky.

Alan DavisHudební dílnu osobně vedl uznávaný anglický skladatel, pedagog a interpret Alan Davis (*1945), jehož přínos v oblasti soudobé tvorby pro zobcovou flétnu a flétnové ansámbly je zásadní.

V pořadu zazní záznam z koncertu, který byl vyústěním tohoto workshopu – mimo staré hudby zazní v podání flétnového orchestru ukázky z kompozice A Curious Suite (Podivuhodná suita) Alana Davise na motivy knihy Alenka v říši divů. Orchestr Flauti dolci XXL v Česku premiéroval Davisovu skladbu Merely Players (Pouze herci), kterou na Proglasu uvedeme rovněž v premiéře, v plném znění. Merely Players je inspirována Shakespearovou hrou Jak se vám líbí, konkrétně monologem uvozeným slovy "Celý svět je jeviště a všichni muži a ženy pouze herci. Přicházejí a odcházejí a každý člověk ve své době hraje mnoho rolí.". Suita Merely Players ilustruje životní cestu od kolébky ke hrobu.

Hlas Alana Davise dabuje Jakub Skřebský.

Ohlédnutí se za workshopem Flauti dolci XXL 2017 se za účastníky zhostil učitel z Karlových Varů, flétnista Petr Čamek, který na kurz přijel se svými studenty.

Flauti dolci XXL – Olomouc – Jitka Konečná, Alan Davis, Jan Kvapil, Petr ČamekAlan Davis řídí Flauti dolci XXL na závěrečném koncertě kurzu

Pořad autorsky připravila a moderuje Radka Rozkovcová, zvuk měl na starosti Jarda Topinka.

Ilustrační fotografie ze závěrečného koncertu Flauti dolci XXL, který proběhl v Atriu Uměleckého centra Univerzity Palackého, jsou k dispozici zde (autory fotografií jsou Petr a Anna Fricovi).

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Regiony

Regiony

Témata Jak se vám líbí

uretslegr_kysperskyPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music