Archiv článků

Očekávané události pondělí 3. října

Očekávané události pondělí 3. října

3. října 2022, 06:30

Patristický institut Augustinianum v Římě ode dneška hostí čtyřdenní studijní konferenci nazvanou Svatost dnes, kterou organizuje Dikasterium pro kauzy svatých. Účastníci vyslechnou 11 projevů, 5 sdělení a 2 kulaté stoly. Na závěr se setkají s papežem Františkem. 

Hudební kompas: Nové album sámské skupiny Solju z Finska

Hudební kompas: Nové album sámské skupiny Solju z Finska

2. října 2022, 23:59

Hudební kompas, náš průvodce novou hudbou, nás v pondělí 3. října 2022 v 7.45 ráno zavede na sever. Ze severního Finska, z oblasti zvané Sápmi, pochází ženské duo Solju, které před necelým měsícem vydalo album s názvem Uvjamuohta neboli Prachový sníh. 

Z očekávaných událostí neděle 2. října 2022

Z očekávaných událostí neděle 2. října 2022

2. října 2022, 06:30

Katolická asociace nemocničních kaplanů v České republice pod záštitou Rady pro zdravotnictví České biskupské konference a ve spolupráci s Arcibiskupstvím olomouckým a JSME BLÍZKO VÁM – Institutem klinické pastorační péče, z.ú. pořádá ode dneška ve Stojanově na Velehradě XVII. formačně vzdělávací setkání nemocničních kaplanů a dobrovolníků v pastorační péči ve zdravotnických a sociálních službách. Po duchovní obnově následuje dvoudenní odborný program zaměřený na dětskou paliativní péči.

Hitparáda – 1337. kolo

2. října 2022, 00:01
Luiz Murá: Sólové hraní mi dává více svobody

Luiz Murá: Sólové hraní mi dává více svobody

1. října 2022, 18:46

Brazilský písničkář s japonskými kořeny Luiz Murá se v našem pořadu Jak se vám líbí před několika lety představil jako kapelník mezinárodní skupiny Miramundo. V současné době žije v Barceloně, kde se věnuje mimo jiné organizování hudebních akcí. U příležitostí jedné jazzové akce pro odborníky nedávno navštívil Brno, kde jsme s ním natočili rozhovor o jeho aktuální tvorbě. V pořadu si budeme hrát z jeho nejnovějšího alba Origem, které obsahuje mimo jiné úpravu české polky Škoda lásky.

Koclířov má věrnou kopii fatimské kaple Zjevení Panny Marie

Koclířov má věrnou kopii fatimské kaple Zjevení Panny Marie

1. října 2022, 16:55

V Českomoravské Fatimě v Koclířově u Svitav dnes slavnostně požehnali "Capelinhu", přesnou repliku centrální stavby kaple Zjevení Panny Marie z Cova D´Iria v portugalské Fatimě. Na podrobnosti jsme se ve vysílání zeptali předsedy správní rady Světového Apoštolátu Fatimy v České republice a koclířovského faráře P. Pavla Dokládala. 

Folklorní sedmička gala

Folklorní sedmička gala

1. října 2022, 10:00

Tradiční hitparáda lidových písní na vlnách Proglasu Folklorní sedmička nabízí jako obvykle sedm lidových písní z Moravy i z Čech. Z nich ovšem posluchači nevybírají jednu až tři skladby jako obvykle, tentokrát mohou hlasy stále posílat písním z minulého soutěžního kola. Folklorní sedmička gala nabídne poslech sedmičky – podle vašich hlasů obdržených v poslední dvacítce hlasovacích kol – nejoblíbenějších písní sedmi různých hudebních formací. Nejdete zde i vy svého favorita?

V Tónech ze scény zazní slavná opera La Traviata

V Tónech ze scény zazní slavná opera La Traviata

1. října 2022, 09:11

Sobotní Tóny ze scény se rozezní operou Guseppa Verdiho La Traviata, známou také pod názvem Violetta. Ve dvou říjnových večerech se budete moci zaposlouchat do jejího děje, který vychází z knižní románové předlohy s názvem Dáma s kaméliemi francouzského spisovatele Alexandra Dumase mladšího.

Z očekávaných událostí soboty 1. října 2022

Z očekávaných událostí soboty 1. října 2022

1. října 2022, 06:00

Předsedkyní Mezinárodního výboru Červeného kříže se poprvé stává žena, švýcarská diplomatka chorvatského původu Mirjana Spoljaricová Eggerová. Organizace byla založena před 150 lety a sídlí v Ženevě. Má zhruba 20 000 členů, působí ve stovce zemí světa, a to i ve státech, kde obyvatelstvo čelí válkám a humanitárním krizím, například v Afghánistánu, Sýrii či Súdánu. Spoljaricová Eggerová byla do čela zvolena loni v listopadu. Před tím působila v řadě mezinárodních organizací, například v Programu OSN pro rozvoj. Je zvykem, že MVČK předsedá švýcarský diplomat.

A cappella na kanapi – Amélia Muge

A cappella na kanapi – Amélia Muge

30. září 2022, 20:28

V neděli 2. října 2022 nás pořad A cappella na kanapi zavede do Portugalska. Zpěvačka Amélia Muge vydala velmi zajímavé vokální album Amélias, které si od 16.30 představíme. Věnovat se mu budeme i v pondělí 3. října v odpoledním vydání Hudebního kompasu (dříve Třikrát z Proglasu).

Otevřít se lidem v okolí je motiv k farním akcím na Vyškovsku

Otevřít se lidem v okolí je motiv k farním akcím na Vyškovsku

30. září 2022, 17:33

Farnost fandí rodině – to je název víkendové akce, kterou pořádají nejen pro své členy farní společenství v Bučovicích, Nevojicích a v Křižanovicích. Pro Proglas o ní hovořil P. Tomáš Fránek.

Okruhy otázek do Proglasa 2. října 2022

Okruhy otázek do Proglasa 2. října 2022

30. září 2022, 17:06

I na 27. neděli v mezidobí je připraveno Proglaso v 11 hodin.

 

 

Pomáháme, protože můžeme

Pomáháme, protože můžeme

30. září 2022, 16:51

S Filipem Drábkem o jeho každotýdenním cestování do ukrajinského Chustu s malým náklaďáčkem naloženým potravinami a základní drogerií pro hygienu. Kdo všechno se pro věc nadchnul a kdo vytrval dodnes, kdy už je situace pro mnohé "příliš dlouhá". V souvislostech s Filipem probere Martin Holík.

Hudba Šimona Brixiho

Hudba Šimona Brixiho

30. září 2022, 15:00

Barokní hudba v sobě skrývá mnoho krásy. A dá se poznat na první poslech. Okouzlila i houslistu Jana Hádka, který se se svým souborem Hipocondria Ensemble věnuje především hudbě 17. a 18. století. V Oktávě si představíme jejich CD Brixi: Magnificat Hudba Prahy 18. století. V premiéře vysíláme v pátek 30. září 2022 od 16.55.

CED má 30 let

CED má 30 let

30. září 2022, 10:35

Centrum experimentálního divadla, tzv. CED, slaví třicet let od svého založení. Proč vlastně vzniklo v Brně toto sdružení a čím se liší od klasických divadel? Hosty Aleny Šedivé byli současný ředitel CEDu Miroslav Oščatka a pamětník, jeden ze zakladatelů CEDu, herec, režisér a dokumentarista Břetislav Rychlík.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web