Vysavayana – album v dřevěném obalu

Vysavayana – album v dřevěném obalu
23. ledna 2019 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Hudebník, lektor hudby a zpěvu a hlasový experimentáor Dalibor Neuwirt představuje své nové album Vysavayana. Hraje na něm na tibetské mísy, kytaru, ale také na vysavač. Rozovor Martina Kyšperského s Daliborem chystáme na 29. března 2019.

Album Vysavayana v unikátní dřevěné krabičce navazuje na Daliboro starší dílo Didgeridoo meditace. I tentokrát jsou skladby postaveny na dlouhých tónech. Kytary se střídají a doplňují s tibetskými mísami, indiánskou flétnou, zpěvem, vysavačem a basovým syntezátorem. Kromě pěti skladeb na CD jsou součástí alba i bonusy (v elektronické formě), v nichž se ozve také violoncello nebo litinové didgeridoo.

Dalibor Neuwirt vydal v minulost také album First Flush se svým projektem Zenový čaj. Ten tvořil společně s Matoušem Vinšem a řadou hostů.

NyníTóny ze scény
Skladba: Mistři pěvci Norimberští -  Druhé dějství šestá scéna - Jerum! Jerum! Hallo hallohe!; Autor: Wagner Richard; Dirigent: Barenboim Daniel; Sóla: Holl Robert, Höle Matthias, Schneider Bernhard, Trekel Roman, Schmidt Andreas, Ketelsen Hans Joachim, Kerl Torsten, Maus Peter, Pampuch Helmut, Nagy Sándor Sólyom, Reiter Alfred, Korhonen Jyrki, Seifert Peter, Wottrich Endrik, Magee Emily - zpěv; Soubor: Orchestr a sbor festivalu v Bayreuthu
22:30Tip týdne
23:25Písně
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Hitparáda

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web