Tülay German – reedice alba v pořadu Třikrát z Proglasu

Tülay German – reedice alba v pořadu Třikrát z Proglasu

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Tülay German
Audioarchiv
12. září 2021 World music, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Tülay German je zpěvačka z Istanbulu, která zejména v 60. letech slavila úspěchy se svými hity a ovlivnila další tvář rockové a popové hudby v Turecku. Před několika dny jí vyšlo v reedici společné album s francouzským hudebníkem Françoisem Rabbathem, které nahráli v roce 1980.

Zatímco v 60. letech zpívala Tülay German rockový a popový repertoár, později se vrátila k tradiční turecké hudbě a jednak přímo k lidovým písním a jednak ke zhudebněné poezii tureckých básníků. V té době spolupracovala s francouzským kontrabasistou a hráčem na strunný nástroj saz Françoisem Rabbathem a my dnes posloucháme právě ukázky z jejich první společného alba, které nedávno vyšlo v reedici.

Zpěvačka Tülay German byla aktivní do roku 1987, kdy ukončila svou kariéru. Letos tato 86letá dáma obdržela cenu za celoživotní dílo od Istanbulské nadace pro kulturu a umění. Oceněno bylo ve své době i album, z kterého si dnes hrajeme. Získalo Grand Prix od francouzské Akademie Charlese Crose, pojmenované podle básníka a vynálezce v oblasti nahrávací techniky. Nyní, po 40 letech, album vychází v reedici na vinylové desce.

NyníPísně
Píseň: Není to tak jak psali v knížkách (A wiac to nie je tak) (2001); Interpret: II. míza Vojty Zíchy; Album: II. míza Vojty Zíchy (demo)
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web