Tülay German – reedice alba v pořadu Třikrát z Proglasu

Tülay German – reedice alba v pořadu Třikrát z Proglasu

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Tülay German
Audioarchiv
12. září 2021 World music, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Tülay German je zpěvačka z Istanbulu, která zejména v 60. letech slavila úspěchy se svými hity a ovlivnila další tvář rockové a popové hudby v Turecku. Před několika dny jí vyšlo v reedici společné album s francouzským hudebníkem Françoisem Rabbathem, které nahráli v roce 1980.

Zatímco v 60. letech zpívala Tülay German rockový a popový repertoár, později se vrátila k tradiční turecké hudbě a jednak přímo k lidovým písním a jednak ke zhudebněné poezii tureckých básníků. V té době spolupracovala s francouzským kontrabasistou a hráčem na strunný nástroj saz Françoisem Rabbathem a my dnes posloucháme právě ukázky z jejich první společného alba, které nedávno vyšlo v reedici.

Zpěvačka Tülay German byla aktivní do roku 1987, kdy ukončila svou kariéru. Letos tato 86letá dáma obdržela cenu za celoživotní dílo od Istanbulské nadace pro kulturu a umění. Oceněno bylo ve své době i album, z kterého si dnes hrajeme. Získalo Grand Prix od francouzské Akademie Charlese Crose, pojmenované podle básníka a vynálezce v oblasti nahrávací techniky. Nyní, po 40 letech, album vychází v reedici na vinylové desce.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web