Tento svět – druhé album Milokraje Marty Töpferové

Tento svět – druhé album Milokraje Marty Töpferové
13. května 2017 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Zpěvačka Marta Töpferová vydává druhé album své skupiny Milokraj. CD s názvem Tento svět oficiálně vyjde 19. května 2017, ale my si je s předstihem představíme už ve čtvrtek 18. května ve 14.30 v pořadu Třikrát z Proglasu.

Projekt Milokraj založila Marta Töpferová v roce 2012 poté, co se vrátila po dlouhodobém pobytu ve Spojených státech do Prahy. Inspiraci čerpá především z moravského folkloru, ale také z hudby Latinské Ameriky, Španělska a ze svých zkušeností z New Yorku. Za své první CD byl Milokraj – tehdy ještě v sestavě s Tomášem Liškou – nominován na cenu Anděl v kategorii World Music (2014). V prosinci 2013 a v lednu 2014 se album Milokraj drželo v první desítce celoevropské hitparády World Music Charts Europe.

Na novém albu Martu Töpferovou doprovázejí cimbalista Marcel Comendant, houslista Stano Palúch,  kytarista David Dorůžka a kontrabasista Petr Dvorský. Kromě autorských textů Marta zhudebnila básně Věry Provazníkové, Jana Zahradníčka a dalších autorů. 

Album Tento svět, nahrané ve studiu Sono Records, zdobí obal s fotografií Bublinové mlhoviny NGC 7365 v souhvězdí Kasiopeia z Hubblova teleskopu. Skupina je oficiálně představí 19. září 2017 v Divadle Mana v Praze-Vršovicích. 

Folk na Slovensku v roce 2024

janku_gratia-plenaPoslechněte si přehled slovenského folku v roce 2024.

Regiony

Regiony

Profil Jiřího Smrže

960px-Brno-Leitnerka-uvedení-alba-Kořeny-Jiřího-Smrže2013Jiří-Smrž2_wikipediePoslechněte si pořad o písničkáři Jiřím Smržovi.

Témata Jak se vám líbí

RacekMarek_studio_foto@barhalkaPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Darujte Proglas!