Stranger To Stranger – Paul Simon v Třikrát z Proglasu

Stranger To Stranger – Paul Simon v Třikrát z Proglasu
4. listopadu 2016 World music, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Americký písničkář Paul Simon vydal v červnu 2016 nové album s názvem Stranger To Stranger. Představíme si je ve čtvrtek 10. listopadu ve 14.30 v pořadu Třikrát z Proglasu.

Stranger To Stranger je Simonovo třinácté studiové album. Písničkář je natáčel ve spolupráci s 81letým Royem Haleem, který jako producent stál už u nahrávek dua Simon & Garfunkel. Simon svou novinku pojal jako experimentální album, na kterém se v praxi věnuje závěrům hudebního teoretika Harryho Partchem a na které si přizval také italského producenta elektronické hudby zvaného Clap! Clap!

Novinka je zpěvákovým nejúspěšnějším albem od legendární dvojice nahrávek Graceland (1986) a The Rhythm Of The Saints (1990). V britském albovém žebříčku se dostala na vrchol a v americké hitparádě na třetí místo, stejně jako právě i Graceland. A podle některých kritiků jde také o Simonovo nejsilnější album od dob Gracelandu.

Paul Simon na svém novém albu hraje na kytary, autoharfu, harmoniku, celestu, zvonkohru, harmonium, africkou mbiru a perkuse. Kromě toho v jednotlivých písní zní například cajón, bambusová marimba, violoncello, trombón, velké varhany nebo lesní roh. Mezi hosty figurují vedle zmíněného umělce Clap! Clap! (elektronické bicí, programování, samply) také jazzový bubeník Jack DeJohnette, Bobby McFerrin (vokály) nebo skladatel Nico Muhly (celesta, zvony).

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web