Atlas Maior – nové singly s pákistánským zpěvákem

Atlas Maior – nové singly s pákistánským zpěvákem
12. října 2020 World music, Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jazzový orchestr Atlas Maior z Texasu nahrál dva nové singly s pákistánským zpěvákem Alim Pervezem Mehdim. Rozhovor s americkou skupinou, která se pohybuje na pomezí jazzu a world music, připravujeme na prosinec.

V čele jazzové skupiny Atlas Maior netradičně stojí saxofonista (Joshua Thomson) a hráč na arabskou loutnu (Josh Peters). Soubor na sebe výrazně upozornil v loňském roce s albem Riptide, které jsme si představovali i v našich pořadech.

Spolupráce skupina s izraelským zpěvákem Alim Pervezem Mehdim začala už v roce 2018 a o rok později došlo k rozhodnutí pořídit společnou nahrávku. V King Electric Studios v Austinu vznikly dva singly, Nazuk a Ya Ali. První skladba obsahuje text paňdžábského súfijského básníka z 19. století Khawaji Farida a je nazpívána v pákistánském jazyce saráikí. Druhá píseň je v paňdžábštině a byla inspirována velikánem západoafrické hudby Alim Farkou Tourém. Ve skladbě je použita také forma kolumbijského hudebního stylu currulao. Jde tedy o prpojení pákistánské poezie a kolumbijské, africké a karibské hudby a progresivního jazzu.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web