Atlas Maior – nové singly s pákistánským zpěvákem

Atlas Maior – nové singly s pákistánským zpěvákem
12. října 2020 World music, Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Jazzový orchestr Atlas Maior z Texasu nahrál dva nové singly s pákistánským zpěvákem Alim Pervezem Mehdim. Rozhovor s americkou skupinou, která se pohybuje na pomezí jazzu a world music, připravujeme na prosinec.

V čele jazzové skupiny Atlas Maior netradičně stojí saxofonista (Joshua Thomson) a hráč na arabskou loutnu (Josh Peters). Soubor na sebe výrazně upozornil v loňském roce s albem Riptide, které jsme si představovali i v našich pořadech.

Spolupráce skupina s izraelským zpěvákem Alim Pervezem Mehdim začala už v roce 2018 a o rok později došlo k rozhodnutí pořídit společnou nahrávku. V King Electric Studios v Austinu vznikly dva singly, Nazuk a Ya Ali. První skladba obsahuje text paňdžábského súfijského básníka z 19. století Khawaji Farida a je nazpívána v pákistánském jazyce saráikí. Druhá píseň je v paňdžábštině a byla inspirována velikánem západoafrické hudby Alim Farkou Tourém. Ve skladbě je použita také forma kolumbijského hudebního stylu currulao. Jde tedy o prpojení pákistánské poezie a kolumbijské, africké a karibské hudby a progresivního jazzu.
NyníRanní magazín
Píseň: Blues o tom, že život je chlap (2019); Interpret: Mrlinová Kateřina; Album: Mrlinová Kateřina a spol.: Život je chlap
09:00Dopoledne s Proglasem
10:00Písně
10:15Stopy (TWR)
10:30Vonička lidových písní
11:00Zprávy Proglasu, počasí
11:05Katecheze pro školáky

Jazz Goes to Town 2020

Zveme do Hradce Králové na festival Jazz Goes to Town. wroblewski

Regiony

Regiony

Sólo pro ženský hlas 5

Pires_CartografadoDevět výjimečných zpěvaček v pořadu Slyšte, lidé!

Vývar Vandy Kavkové

kavkova_vyvarPoslechněte si rozhovor se zpěvačkou Vandou Kavkovou o jejím albu Vývar.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web