Atlas Maior – hudba Texasu s příchutí Blízkého východu

Atlas Maior – hudba Texasu s příchutí Blízkého východu
14. února 2020 Jazz, World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Atlas Maior je hudební skupina z Texasu. Její album Riptide jsme si představili v lednu v rubrice Třikrát z Proglasu a skladby z něj se bude i nadále objevovat v našem vysílání.

Kapela Atlas Maior ve své tvorbě propojuje tónové řady charakteristické pro hudbu Blízkého východu, hrané na arabskou loutnu, s harmonickými strukturami amerického jazzu. Na albu slyšíme také řadu tradiční rytmických nástrojů, jako jsou indická tabla, dumbek z Blízkého východu, cajón, který pochází z Peru, nebo brazilské pandeiro. Na tvorbě skladeb se podíleli členové skupiny – saxofonista Joshua Thomson, hráči na arabskou loutnu Charlie Lockwood a Josh Peters a bubeník a hráč na perkuse Ted Camat. Jako hosté na albu účinkují například houslista Robert Riggio, kontrabasisté Gary Calhoun James a Tarik Hassan nebo palestinský loutnista Sari Andoni. Skupina Atlas Maior funguje už přes deset let, ale album Riptide je první, které oficiálně vyšlo i v Evropě.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web