Tigran Hamasyan zpívá rodnému městu

Tigran Hamasyan zpívá rodnému městu
21. března 2018 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Arménský jazzový pianista Tigran Hamasyan vydal nové sólové album For Gyumri. Věnoval je svému rodnému městu Gyumri a svým krajanům v Arménii.

Tigran Hamasyan se narodil krátce před pádem sovětského impéria, v roce 1987. Od dvou let údajně hrál na klavír, ve třech zpíval klasické rockové hity (Queen, Led Zeppelin) a v sedmi totálně propadl jazzu. S rodiči se z rodného Gyumri přesunul nejprve do Jerevanu, poté následovala úspěšná vystoupení v Paříži, první ocenění a díky nim cesta do Ameriky. Nedávno se však majitel amerického pasu vrátil do rodné Arménie.

Jeho nové album obsahuje pouhých pět skladeb (v délce od necelých tří po 12 minut), ve kterých pouze s klavírem, s hlasem použitým jako hudební nástroj a se střídmou elektronikou (v rámci postprodukce) hovoří o svém vztahu k rodnému městu, k nejvyšší hoře Arménie, k lidem v této zemi a v neposlední řadě také o sobě jako „americkém Arménovi“. Album je velmi konkrétním dodatkem k obecněji pojatému předchozímu CD An Ancient Observer.

Více se o Tigranu Hamasyanovi dozvíte mimo jiné z rozhovoru, který v roce 2012 poskytl našemu rádiu. Poslechnout si jej můžete zde.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web